Naga MarketsAnt Financial stanie się największym fintechem świata? Planuje podwójne IPO
źródło: Reuters

Chińska firma z segmentu fintech, Ant Financial, rozpoczęła proces równoczesnej pierwszej oferty publicznej na giełdach w Szanghaju i Hongkongu.

  • Spółka jako swój cel stawia cyfryzację chińskiego sektora usług.
  • Ant ma szansę zostać najwięcej wartą firmą fintech na świecie.
  • W 2018 roku Ant Financial był wyceniany na 150 miliardów dolarów.

Twórca Alipay może osiągnąć wartość 200 miliardów dolarów

Ant Financial, partner chińskiego giganta e-commerce Alibaby, powiedział w poniedziałek, jego akcje będą notowane zarówno na szanghajskiej giełdzie STAR, a także w Hongkongu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Giełda STAR jest odpowiedzią na amerykański Nasdaq. Jej celem jest umożliwienie chińskim startupom technologicznym bycie notowanym na rodzimej giełdzie, co ma doprowadzić do szybszego rozwoju chińskich innowacji. Co ważne, STAR nie ma żadnych ograniczeń co do ruchów cenowych dla pierwszych pięciu dni handlu akcjami.

Innowacyjne środki wdrożone przez STAR oraz giełdę papierów wartościowych w Hongkongu otworzyły przed światowymi inwestorami drzwi do dostępu do wiodących przedsiębiorstw technologicznych z najbardziej dynamicznych gospodarek świata oraz do dostępu tych przedsiębiorstw do rynków kapitałowych. – powiedział prezes Ant, Eric Jing.

Według Ant, podwójne notowanie ma pomóc firmie przyspieszyć realizację swojego celu, jakim jest cyfryzacja sektora usługowego w Chinach i napędzanie popytu krajowego, a także umożliwi spółce i jej partnerom rozwój rynków światowych oraz zwiększenie inwestycji w technologie i innowacje.

Zobacz również: Rajd akcji o 1000%, mania większa niż na Tesli. Chodzi o… gumowe rękawiczki

Spółka warta 200 miliardów dolarów?

Ant Financial prawdopodobnie planuje osiągnąć wartość 200 miliardów dolarów, co uczyniłoby ją najwięcej wartą spółką fintech na świecie.

Zostanie spółką publiczną zwiększy przejrzystość wobec naszych udziałowców, w tym klientów, partnerów biznesowych, pracowników, akcjonariuszy i organów regulacyjnych. Dzięki naszemu zaangażowaniu w pomoc osobom, które nie są objęte wystarczającą opieką, umożliwiamy całemu społeczeństwu korzystanie z naszego rozwoju. – kontynuuje Jing.

Firma jest najlepiej znana jako przedsiębiorstwo stojące za aplikacją Alipay, która obok WeChat Pay firmy Tencent stała się bardzo popularną formą płatności w Chinach.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here