Naga Markets

Answear odbija od kluczowego wsparcia - zapiski giełdowego spekulantaWynikami za III kwartał pochwalił się wczoraj Answear, który wydaje się, że powinien zyskiwać w obecnym czasie powrotu problemów związanych z pandemią. Answear odnotował 3,1 mln zł jednostkowego zysku netto w III kw. 2021 r. wobec 1,84 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 7,62 mln zł wobec 3,97 mln zł zysku rok wcześniej.

“Pomimo znaczącego wzrostu wydatków marketingowych, wzrost skali działalności i rozwodnienie kosztów stałych oraz poprawienie kluczowych wskaźników efektywności operacyjnej zaowocowało rentownością 6,5% na poziomie EBITDA, co odpowiada kwocie osiągniętej EBITDA w wysokości 10,1 mln zł w III kwartale 2021” – czytamy w raporcie.W I-III kw. 2021 r. spółka miała 11,86 mln zł jednostkowego zysku netto w porównaniu z 4,35 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 424,39 mln zł w porównaniu z 263,43 mln zł rok wcześniej.W kierunku linii trendu 

Najbliższe cele spółki to wejście na kolejne dwa zagraniczne rynki w 2022 roku. Obecnie spółka jest aktywna na 9 rynkach. W zasadzie od debiutu, spółka porusza się między 30,50 zł, a 38,50 zł. Wsparcie posłużyło w ostatnich dniach do odbicia, które ma otwartą drogę przynajmniej do linii bessy w rejonie 34,50 zł.

answear


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica kurs | kurs euro | selvita kurs | alior gpw | aktualny kurs forinta | giełda nasdaq | kontrakty cfd |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here