Naga MarketsAtal [1AT], Lena Lighting [LEN] – Gorące spółki dniaJeden z ostatnich debiutantów na GPW, spółka Answear.com, doczekała się pierwszej wydanej rekomendacji. Analitycy BM mBanku bardzo pozytywnie ocenili spółkę, zalecając kupno jej akcji i ustanawiając cenę docelową na poziomie 44,50 zł. W raporcie podkreśla się szybką skalę wzrostu firmy. W latach 2014-19 Answear zwiększył skalę biznesu 10-krotnie. W 2019 r. Answear odnotował 311 mln zł przychodów ze sprzedaży. Zdaniem autora raportu, taki trend powinien się utrzymać.

    • Wysoka wycena Answear.com
    • Braster z kontraktem na rynek Korei Południowej

„Zgodnie z szacunkami wartość rynku e-commerce w Europie powinna rosnąć w tempie 7 proc. CAGR 2020-24. W rozbiciu geograficznym Europa Wschodnia i Europa Południowa były regionami o najwyższym wzroście sprzedaży online B2C (dane RetailX). Korzysta na tym Answear, dla którego Ukraina i Rumunia są jednymi z najważniejszych rynków operacyjnych – czytamy w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mocne wzrosty

Część środków z emisji akcji zostanie zainwestowana w budowanie rozpoznawalności platformy na obecnych 7 rynkach, co powinno pozwolić na poprawę sprzedaży przez wzrost ilości wizyt i zwiększenie konwersji. Zgodnie z prognozami z raportu, EBITDA spółki powinna wzrosnąć do 64 mln zł w 2024 roku. Na wykresie mamy dynamiczny wzrost ceny, mimo że kilka pierwszych sesji po debiucie nie wypadło zbyt okazale.

answear


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Braster wchodzi na rynek Korei Południowej

Silnie drożeją w ostatnim czasie akcje spółki Braster, która ma za sobą gigantyczne spadki. Obecne odbicie ma miejsce z historycznych minimów i może wiązać się z nadziejami, że firma w końcu zacznie zarabiać. Wczoraj pojawiła się informacja mogąca podtrzymywać takie nadzieje. Chodzi o podpisanie umowy z Panacea Company. Określa ona zasady współpracy w obszarze dystrybucji i sprzedaży urządzeń medycznych produkowanych przez spółkę wraz z pakietami badań na zasadzie wyłączności na obszarze Korei Południowej. Do tego kraju ma być skierowana dystrybucja urządzenia Braster Pro.

braster

Dystrybutor będzie odpowiedzialny za dokonanie rejestracji urządzenia w Korei Południowej oraz poniesie koszty z tym związane. Ponadto, dystrybutor będzie również prowadzić działania marketingowe i public relations związane z produktem, zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami z emitentem. Jednocześnie Braster poinformował, że rozwiązał umowę dystrybucyjną z firmą Meditulip Global. Rozwiązanie umowy nastąpiło z powodu niewypłacalności kontrahenta i zostało przez niego zaakceptowane.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funty | notowania nasdaq | notowanie kryptowalut | akcję lotos | wti |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here