Naga MarketsAuto Partner [APR], VRG S.A. [VRG] – Gorące spółki dniaW ubiegły piątek miał miejsce drugi debiut na GPW w 2021 roku, który wypadł naprawdę okazale. Spółka działająca w branży internetowej sprzedaży odzieży – Answear zyskiwała nawet ponad 30% względem ceny odniesienia. W maksymalnym punkcie cena osiągnęła poziom 37,99 zł. Cały proces wejścia na rynek spółka uznała za wielki sukces. Pojawiało się duże zainteresowanie akcjami, także rozpoznawalność firmy mocno wzroście. Udało się pozyskać około 45 mln zł, które mają być przeznaczone na dalszy rozwój.

    • Bardzo udany debiut Answear
    • Spółka raportuje poprawę wyników
    • Ryvu Therapeutics zaczyna kolejna badania. Zyskują spółki biotechnologiczne

Przede wszystkim posłuży do powiększenia oferty produktowej i wzmocnienia świadomości na tych rynkach, na których już spółka działa. W piątek podano także wyniki spółki za czwarty kwartał, w którym przychody wzrosły o 37% do 144 mln zł. Przychody za cały zeszły rok są wyższe o 31% i sięgają 408 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Świetny debiut

Sprzedaż online w czwartym kwartale 2020 roku wzrosła o 42%, do 159 mln zł, a za cały 2020 rok wyniosła 433 mln zł, co oznacza wzrost o 33%. Spółka notuje też rosnące wskaźniki odwiedzin, średniego koszyka oraz konwersji. Wydaje się więc, że okres na debiut spółki z e-handlu był więc idealny.

answear

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Wybicie z kanału

W miniony piątek pewne ożywienie było widoczne także w innej branży, która zyskała na pandemii. Mowa o biotechnologii. Mocniej zyskiwały np. Selvita czy OncoArendi. Także Ryvu Therapeutics zanotował kolejną udaną sesję. Na wykresie doszło już do wybicia z kanału spadkowego i cena powinna zmierzać do głównego oporu w rejonie 64 zł. Ostatnio spółka poinformowała o wydanej zgodzie od Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, na przeprowadzenie badania fazy I SEL120 (RVU120), selektywnego inhibitora kinazy CDK8/CDK19, u pacjentów z ostrą białaczką szpikową (AML) oraz zespołem mielodysplastycznym wysokiego ryzyka (HRMDS) w ośrodkach klinicznych Polsce.

ryvu

Dotąd badania były już prowadzone w USA. Cząsteczka ma znaleźć zastosowanie w leczeniu guzów litych, nowotworach hematologicznych, a także np. w leczeniu ostrej białaczki szpikowej.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here