Naga MarketsANote MusicLuksemburski startup ANote Music uruchomi platformę opartą na blockchainie, która dot. opłat licencyjnych za muzykę. W komunikacie z 4 czerwca CEO i współzałożyciel projektu Marzio Schena powiedział, że ten ma na celu „zniwelowanie luki między przemysłem muzycznym a rynkami kapitałowymi”.

  • Nowy startup ma pomóc w rozwoju muzykom i innym uczestnikom rynku muzycznego.
  • Kluczem do sukcesu ma być blockchain.

ANote Music – platforma dla muzyków

Platforma podobno pomaga artystom, wytwórniom, wydawcom i autorom tekstów w uzyskaniu niezależności finansowej, umożliwiając im dostęp do finansowania poprzez sprzedaż opłat licencyjnych. Po zainwestowaniu w projekt użytkownicy otrzymują część praw i mogą handlować nimi z innymi na platformie po cenach określonych przez podaż i popyt.

Te artykuły również Cię zainteresują
Naszym celem jest odblokowanie ukrytej wartości w muzyce zarówno dla inwestorów, jak i artystów poprzez stworzenie platformy giełdowej dla inwestycji muzycznych. Cieszymy się, że jesteśmy pionierem alternatywnych inwestycji, jednocześnie rewolucjonizując tradycyjne systemy w branży muzycznej – mówi Schena.

Blockchain

Dyrektor ds. technologii ANote Music, Grégoire Mathonet, wyjaśnił, że firma postanowiła zastosować technologię blockchain na platformie, aby zapewnić użytkownikom przejrzystość i identyfikowalność.

Wszystkie te zapisy [dot. dzieł artystów] są zapisywane w prywatnej sieci Ethereum – dodał.

Zgodnie z ogłoszeniem Anote Music zawarło już też umowę z włoską wytwórnią Irma Records.

Dzięki Irma Records zapewniamy początkującym użytkownikom ANote Music dojrzały i solidny zasób, w który można zainwestować – dodał Mathonet.

Irma Records została założona w Bolonii we Włoszech w 1988 roku. Mathonet dodał, że teraz firma ma biura w Japonii i Stanach Zjednoczonych. Pochwalił również osiągnięcia Irma Records.

invest

W ciągu ostatnich pięciu lat Irma Records miała stały i chroniony przepływ opłat licencyjnych o niezwykle stabilnym profilu ze standardowym odchyleniem wynoszącym zaledwie 3,8 proc. Średnio generowała ponad 230 000 euro dochodu z opłat licencyjnych za muzykę w latach 2014-2019 – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here