Naga MarketsRynki odetchnęły z ulgą po tym jak FED utrzymał w środę stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Dobre nastroje w Europie trwają dzisiaj od samego rana. Po sesji azjatyckiej obserwowaliśmy komplet zieleni zarówno Hang Seng jak i Shanghai Composite Index zakończyły sesję na plusie (na Nikkei nie było notowań ze względu na święto w Japonii) . Jeszcze większa radość jest w Europie gdzie niemiecki DAX zyskiwał przed godziną 15-tą +2.06%, francuski CAC40 +2.32%, a angielski FTSE100 +1.37%.

To właśnie na angielskim indeksie dzieją się szczególnie interesujące wydarzenia. Po rozpoczętej korekcie, która trwała od 5 września przez dwa tygodnie, w miniony piątek rozpoczęło się odbicie od poziomu 6650 pkt i po niespełna tygodniu indeks jest 250 pkt wyżej. W dniu dzisiejszym cena wróciła dynamiczną świecą ponad opór na poziomie 6880 pkt i testuje okrągły poziom 6900 pkt. Prawdziwe wyzwanie przed popytem znajduje się jednak na poziomie 6930 pkt. To tam znajduje się maksimum, które najpierw w sierpniu, a później we wrześniu wywołało spadki, a historycznie to od tego rejonu rozpoczęła się bessa w 1999 roku.

Sytuacja techniczna angielskiego indeksu wygląda obecnie zachęcająco. Po fali wzrostów od 27 czerwca, korekta o której wspomniałem wyżej zniosła 23,6% wcześniejszego ruchu wzrostowego i w tym momencie ruch na północ może być kontynuowany. Biorąc pod uwagę, że nie widać zagrożeń makro tzn. sytuacja chińskiej gospodarki się poprawia, Brexit będzie w zawieszeniu prawdopodobnie przez najbliższy rok, a ewentualna podwyżka stóp przez FED będzie dopiero w grudniu 2016 roku (o ile w ogóle będzie w tym roku). Prawdopodobne jest zatem, że wkrótce FTSE100 future dotrze nawet w rejon maksimum z kwietnia 2015 roku czyli historycznego szczytu na poziomie 7127 pkt.

Wykres FTSE100 future dla interwału H4.
Wykres FTSE100 future dla interwału H4.

DOŁĄCZ DO WEBINARU


Wykres FTSE100 dla interwału W1.
Wykres FTSE100 dla interwału W1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here