Naga MarketsAnGes rozpocznie w lipcu testy szczepionki na COVID-19Notowana na giełdzie w Tokio spółka AnGes intensywnie pracuje nad szczepionką na koronawirusa. Spółka poinformowała we wtorek, że chciałaby już w lipcu rozpocząć testy kliniczne. AnGes jest blisko powiązana z Uniwersytetem w Osace. Powstająca szczepionka ma wykorzystywać materiał genetyczny z wirusów i bakterii, do próby pobudzenia mechanizmów obronnych ludzkiego organizmu.

  • Japońska firma AnGes prowadzi wzmożone prace nad szczepionką na COVID-19. 
  • We wtorek akcje Spółki drożały na zamknięciu o 10,5% (w trakcie sesji nawet o 19%). 
  • Od momentu, kiedy świat zaczęła ogarniać pandemia koronawirusa, walory AnGes zdrożały o ponad 400%! 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Te artykuły również Cię zainteresują
AnGes pracuje nad szczepionką na COVID-19

Japońska Spółka AnGes, notowana na giełdzie w Tokio poinformowała w komunikacie o planowanych lipcowych testach nowo powstającej szczepionki na koronawirusa. Należeć będzie ona do grupy szczepionek “nowatorskich”, czyli takich, które wykorzystują materiał DNA z wirusów i bakterii aby sprowokować odpowiedź obronną ludzkiego organizmu.

Z założenia, ma ona być bezpieczniejsza w użyciu a także łatwiejsza w produkcji od obecnie stosowanych tradycyjnych szczepionek. To bardzo istotny fakt. Obecnie na świecie wiele środowisk już teraz chce bojkotować obowiązkowe, masowe szczepienia na COVID-19, mające na celu zastopowanie rozpowszechniania się wirusa na świecie, w przypadku kolejnej fali zachorowań.

Zobacz również: Zysk domów maklerskich w I kwartale wyniósł 237 mln zł

400-procentowy rajd na północ w niespełna 3 miesiące

Od dołka marcowej bessy w okolicach 400 Jenów, do dnia dzisiejszego, akcje zwiększyły swoją wartość ponad 5-krotnie. Tak dynamiczne wzrosty mają jednak charakter mocno spekulacyjny. W przypadku niepowodzenia badań nad szczepionką, lub informacji, że inna firma ubiegła AnGes notowania najprawdopodobniej zaliczą gigantyczne spadki a inwestorzy, którzy mają obecnie spore pakiety akcji mogą mieć problemy z ich sprzedażą na satysfakcjonujących dla siebie poziomach cenowych.

Notowania Spółki AnGes z ostatnich 12 miesięcy. Źródło: tradingview.com

19 maja informowaliśmy, o innej firmie prowadzącej intensywne badania nad szczepionką na COVID-19. Więcej informacji przeczytasz tutaj: Moderna Therapeutics coraz bliżej stworzenia szczepionki na COVID-19?

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here