Naga Markets"Anemiczne ożywienie" a następnie "głębsza depresja" w USA, uważa Roubini (Dr. Doom)Jeszcze całkiem niedawno rynki żywiły optymizm, co do szybkiego ożywienia gospodarczego w kształcie litery “V”. Jednak koronawirus w USA i na całym świecie wcale tak łatwo nie odpuszcza, liczba przypadków zakażeń wciąż rośnie. Ekonomista Nouriel Roubini znany również jako Dr. Doom oczekuje, że ożywienie gospodarcze po kryzysie będzie raczej słabe, a następnie Stany Zjednoczone czeka głębsza depresja.

  • Ożywienie po pandemii koronawirusa wcale może nie wyglądać tak dobrze
  • Roubini obawia się depresji w USA do połowy obecnej dekady
  • Firmy i gospodarstwa domowe będą musiały mniej wydawać i więcej oszczędzać

Mniej wydatków, więcej oszczędności i depresja

W wywiadzie dla Yahoo Finance, Roubini mówił, że ożywienie może być bardziej wydłużone i powolne – bardziej jak ożywienie w kształcie „U”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zarówno firmy, jak i gospodarstwa domowe będą wydawać mniej i więcej oszczędzać. Oznacza to bardzo anemiczne ożywienie w kształcie litery “U” – powiedział Roubini. Przewiduje on ponadto, że odbudowa gospodarki przerodzi się w depresję jeszcze bardziej dotkliwą niż w latach 30. XX wieku.

Wiele zależy od dalszego przebiegu pandemii, bo jeśli wzrost infekcji COVID-19 będzie rosnąć i na nowo zostaną wprowadzone blokady, gospodarka może dalej spadać, a w rezultacie wzrost przyjmie kształt litery “W”.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Roubini zauważa, że firmy, zwłaszcza te, które są mocno zadłużone będą musiały mniej wydawać i więcej oszczędzać, jeśli będą chciały przetrwać. Doprowadzi to do ograniczenia wydatków inwestycyjnych oraz redukcji zatrudnienia.

Powyższe wiąże się także ze zmniejszeniem dochodów gospodarstw domowych w przypadku ludzi, którzy stracili pracę, albo ich sytuacja z zatrudnieniem stała się niepewna. Takie gospodarstwa również będą wydawać mniej, szczególnie na większe zakupy, wydatki uznaniowe, czy też kupno nowego domu.

W średnim terminie, do połowy obecnej dekady, Roubini spodziewa się, że dojdzie do depresji, gdzie ożywienie może nawet przyjąć kształt litery “L”:
Myślę, że sekwencja jest od “V” do “U” do “W”, a ostatecznie do połowy dekady “L” – powiedział.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here