Naga MarketsKurs złotego, GPW i WIG20 zyskują w efekcie wygranej Andrzeja Dudy
Andrzej Duda po raz drugi zasiądzie na fotelu prezydenta RP

To już niemal pewne – Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza podała nieoficjalne cząstkowe dane z 99,97 proc. komisji wyborczych. Dotychczasowy prezydent wygrał wyścig o fotel prezydenta niewielką różnicą głosów uzyskując 51,25 proc. podczas gdy jego konkurent Rafał Trzaskowski zyskał poparcie 48,79 proc. głosujących.

Ponad 10 mln Polaków zagłosowało na Andrzeja Dudę

Według nieoficjalnych wyników wyborów Andrzej Sebastian Duda otrzymał 10 413 094 głosy, to jest 51,21 proc., a Rafał Kazimierz Trzaskowski uzyskał 9 921 219 głosów, to jest 48,79 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na godz. 8.00 brakuje jeszcze nam 5 protokołów okręgowych komisji wyborczych. Wyniki z brakujących protokołów nie wpłyną w sposób znaczący na wyniki wyborów – poinformował w poniedziałek przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Marciniak podkreślił, że frekwencja wyborcza, według danych, które PKW otrzymała w protokołach obwodowych komisji, które zostały wprowadzone do systemu elektronicznego, wynosi 68,12 proc.

Wygrana Dudy wspiera wzrosty na GPW i polskim złotym

W reakcji na reelekcję Andrzeja Dudy, na Giełdzie Papierów Wartościowych zapanował optymizm. Wszystkie główne indeksy giełdowe świecą o poranku na zielono, a WIG20 otworzył się luką wzrostową ponownie przebijając poziom 1800 punktów. Tym samym notowania zbliżyły się do górnego ograniczenia formacji trójkąta, której wybicie jest konieczne do dalszych wzrostów.

Jednocześnie zyskuje polski złoty względem swoich głównych konkurentów. Najsilniej spada para USDPLN oraz GBPPLN tracąc -0,25 procent do godziny 10:00. Słabnie również frank szwajcarski, a para CHFPLN spadła ponownie poniżej 4,20 zł. Najmniejszą zmiennością charakteryzuje się euro, które traci zaledwie -0,07 procent oscylując przy poziomie 4,4630.

Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview
Kurs WIG20 na interwale dziennym, tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here