Naga MarketsKurs dolara do złotego pod 3,97. Co Duda wynegocjował z Trumpem?Wczoraj Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem w Białym Domu. Wizyta zakończyła się podpisaniem przez prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych deklaracji zapowiadającej pogłębienie współpracy obronnej oraz energetycznej. Przywódcy obu krajów podpisali także deklarację dotyczącą 5G. Ponadto, polscy i amerykańscy naukowcy mają wspólnie opracowywać lek i szczepionkę na koronawirusa. Kurs dolara do złotego zyskał 0,73 proc. podczas wczorajszej sesji, a dziś testuje poziom 3,97 zł.

  • Polska i USA mają pogłębić współpracę obronną i energetyczną
  • Google planuje w Polsce inwestycję wartą 2 mld dolarów
  • Kurs dolara do złotego ponownie wraca do istotnego oporu

Deklaracja współpracy Polski i USA

Deklaracja obu prezydentów wskazuje na kontynuację pogłębienia współpracy w zakresie obronności. Modernizacja Polskich Sił Zbrojnych ma mieć miejsce z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu amerykańskiego.

“Uznając swoje strategiczne partnerstwo, Polska i Stany Zjednoczone będą kontynuowały pogłębianie współpracy obronnej, między innymi poprzez dalszą implementację Wspólnych Deklaracji z 12 czerwca 2019 roku i 23 września 2019 roku, a także poprzez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi oraz amerykańskich zdolności obronnych oraz odstraszania w Polsce” – zawarto w deklaracji podpisanej wspólnie przez prezydentów Polski i USA.

“Potwierdzamy nasze zobowiązania do inwestowania w zdolności obronne, do sprawiedliwego podziału obciążeń mających na celu wzmocnienie bezpieczeństwa transatlantyckiego i współpracy w ramach Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) oraz do zapewnienia skutecznego odstraszania i obrony wschodniej flanki NATO. Polska i Stany Zjednoczone będą kontynuowały współpracę w procesie dalszego modernizowania Polskich Sił Zbrojnych, w tym z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu amerykańskiego” – czytam dalej w deklaracji.

Na konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda poinformował także o planowanym podpisaniu umowy pozwalającej nad rozpoczęcie prac projektowych celem wprowadzenia energii nuklearnej do produkcji energii w Polsce.

Kolejna informacja jaka pojawiła się na konferencji dotyczy planowanej przez Google inwestycji wartej 2 mld dolarów. Dzięki tej inwestycji, w Warszawie ma powstać infrastruktura dla chmury obliczeniowej Google Cloud.

Co do technologii, głowy państw zadeklarowały współpracę mającą na celu zapewnienie “zróżnicowanego łańcucha dostaw zaufanych sprzedawców technologii 5G”.

Kurs dolara do złotego wrócił do zakresu

W ostatniej analizie parze walutowej USD/PLN zwracałem uwagę na potencjalne, fałszywe wybicie oporu. Rzeczywiście, notowania potwierdziły ten scenariusz wracając do zakresu, w którym poruszają się od początku czerwca.


Nie trać czasu i pieniędzy na to, co nie działa! Handluj tylko zyskownymi strategiami. Sprawdź swoją strategie programem Forex Tester.

Wykres dzienny pary walutowej USD/PLN

Wczoraj dolar umocnił się do złotego, a ruch wzrostowy kontynuowany jest także dziś. Jak widać na wykresie dziennym powyżej, cena ponownie dotarła do oporu w obrębie 3,97 zł. Od wyniku re-testu zależeć będzie dalszy kierunek notowań. Najbliższe wsparcie na USD/PLN znajduje się w okolicach 3,89 zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here