Naga MarketsHistoria Andrew Dawooda brzmi jak wymyślny scenariusz Hollywoodzkiego filmu. Urodzony w Egipcie mieszkaniec Dubaju, pracujący na co dzień jako steward jednej z największych linii lotniczych na świecie przemienił swoje oszczędności (40 tysięcy dolarów) w pokaźną sumę ale walka nadal trwa o założone przez niego 3 miliony dolarów. Obraz Redditowych inwestorów pokazuje podejście do handlu detalistów.

  • Andrew Dawood ryzykuje cały majątek życia na walkę o 3 miliony dolarów
  • Inwestor detaliczny spodziewa się takiego zysku maksymalnie do 2025 roku
  • Na szali jednak kładzie możliwość świadomego zbankrutowania
  • Dawood, który pracuje jako stewardes w jednej z największych linii lotniczych na świecie

Od drobnych inwestycji po ogromne zakłady

Na pierwszy rzut oka urodzony w Egipcie mieszkaniec Dubaju – Andrew Dawood niczym nie różni się od rzeszy inwestorów detalicznych, którzy rzucają się na akcje przecenionych spółek lub “na gorące” walory. Jednak pracujący jako stewardes w jednej z największych linii lotniczych na świecie (odmówił podania nazwy firmy) powiedział, że zaoszczędził około 40 tysięcy dolarów w ciągu czterech lat i zainwestował całą kwotę w bitcoina na giełdzie Bittrex.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak się później okazało – był to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli spojrzeć na cenę, za którą nabył kryptowalutę. Według danych, Andrew Dawood zakupił bitcoina za 4 200 USD między 13 sierpnia a 28 sierpnia 2017 r., gromadząc 9,71 btc. Nie obyłoby się jednak bez pomniejszych turbulencji – inwestor odsprzedawał w międzyczasie swoje kryptowaluty zmniejszając udział w rynku do około 5,76 btc, odprzedając go finalnie po około 17 tysięcy dolarów.

wykres BTC H4 28.05.2021
BTC H4 28.05.2021

Następnie bohater artykułu szybko znalazł kolejne okazję, przechodząc od skupowania NIO, po dobrze wszystkim znaną spółkę GameStop Corp. kupując ponad 50.500 akcji 28 grudnia 2020 roku po cenie około 22 dolarów. Jak nietrudno się domyślić nie był to najlepszy krok. Czas uszczuplonego portfela nie trał jednak długo. Dawood powiększył swój portfel do około 1,7 miliona dolarów odsprzedając akcje po 33 dolary i przetrzymując gigantyczne straty.

Teraz inwestor postawił sobie za cel zdobycie 3 milionów dolarów do roku 2025 albo.. Stracić wszystko co dotychczas zarobił. Tak wygląda obecnie podejście wielu inwestorów detalicznych, którzy rzucają się na akcje przecenionych spółek i walorów niezależnie od wiedzy na ich temat czy jakichkolwiek podstaw. mimo to inwestor nie poddaje się – a pomniejsze porażki traktuje jako wyzwanie w dążeniu do 3 milionów dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | funt online | dax notowania | jsw giełda | kurs kryptowalut wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here