Naga Markets



Andrew Bailey, szef BoE

Prezes banku centralnego Wielkiej Brytanii uważa, że ​​istniejące kryptowaluty zawiodą w dłuższej perspektywie. Krytycznie wypowiedział się też o stablecoinach.

  • Prezes Banku Anglii jest zdania, że kryptowaluty w długiej perspektywie zawiodą swoich inwestorów.
  • W podobnym tonie wypowiedział się o stablecoinach.

Andrew Bailey: uważajcie na kryptowaluty!

Gubernator Banku Anglii, Andrew Bailey, uważa, że ​​jest mało prawdopodobne, aby obecna generacja aktywów kryptowalutowych została z nami na dłużej.

Te artykuły również Cię zainteresują




Przemawiając podczas panelu internetowego World Economic Forum 25 stycznia, Bailey odpowiedział na pytanie, czy kryptowaluty mogą pozostać z nami na dłuższą metę.

Czy kryptowaluty tu zostaną? Cyfrowe innowacje w płatnościach – tak. Czy doszliśmy do czegoś, co nazwałbym projektem i rozwiązaniami dotyczącymi trwałej waluty cyfrowej? Nie, nie sądzę. […] Nie sądzę, aby kryptowaluty w pierwotnym kształcie były czymś takim – powiedział.

Bailey wskazał, że poziom prywatności transakcji, jakie są zawierane za pomocą obecnych kryptowalut, jest źródłem niepokoju w środowisku polityków. Stwierdził, że ustanowienie „standardu prywatności transakcji” leży w interesie publicznym.

Stablecoiny

Bailey przyznał również, że ma obawy dotyczące kwestii stablecoinów.

– Jest kwestia ludzi mających pewność, że ich płatności będą dokonywane w czymś o stałej wartości […] ostatecznie wiąże się to z tym, co nazywamy walutą fiducjarną, która ma powiązania z państwem – dodał.

Warto jednak dodać, że nie wszyscy w Banku Anglii są zaniepokojeni kryptowalutami. W listopadzie Andy Haldane, główny ekonomista tej ważnej instytucji i obecny członek Komitetu Polityki Pieniężnej, stwierdził, że aktywa kryptowalutowe mogą być kluczowym elementem „nowego porządku monetarnego”.

Bank Anglii jest jednym z wielu banków centralnych badających rozwój własnej waluty cyfrowej wspieranej fiatami, obok Europejskiego Banku Centralnego, a ostatnio indyjskiego Banku Rezerw.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs.funta | waluty online | giełda amerykańska prognozy | btc kurs | btc prognozy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here