Naga MarketsAndreas Antonopoulos, popularny ewangelista bitcoina, kwestionuje pogląd, że kryzys gospodarczy może wywołać bańkę na rynkach kryptowalut.

  • Andreas Antonopoulos uważa, że kryzys gospodarczy niekoniecznie wywoła bańkę na BTC.

Andreas Antonopoulos o obecnej sytuacji

Antonopoulos powiedział Laura Shin w Unchained Podcast, że BTC spadnie na wykresie wraz z innymi aktywami, gdy globalna gospodarka odczuje mocniej kryzys.

Jest radość z katastrofy, którą widać w niektórych kręgach [zwolenników] bitcoina, gdzie mówi się tak: “Mam nadzieję, że gospodarka się załamie, ponieważ wtedy bitcoin poleci na Księżyc (…)”. Ten katastrofalny romantyzm jest zarówno przerażający, jak i irracjonalny, ponieważ w w krótkim okresie dzieje się dokładnie odwrotnie – powiedział.

“Czarny czwartek”

Shin zapytała Antonopoulosa i Dana Helda o „czarny czwartek” w marcu br., kiedy bitcoin gwałtownie stracił na wartości wraz z tradycyjnymi aktywami. Wydarzenie to spowodowało, że wielu analityków zakwestionowało to, że BTC jest “cyfrowym złotem”.

Held nie zgadza się jednak z tym, że krótkoterminowy spadek bitcoina budzi wątpliwości co do tego, że to “nowe złoto”.

To był kryzys płynności i widzieliśmy, jak złoto też ogromnie spada, a złoto jest magazynem wartości sprzed 4000 lat. Jest to jeden z najstarszych istniejących magazynów wartości, z których korzysta ludzkość… Ponieważ złoto spadło, czy to sprawia, że ​​złoto jest marnym magazynem wartości? Nie. Myślę, że w kryzysie płynności każdy sprzedaje wszystko, co tylko dostać, aby pokonać wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego. Nastąpiła seria kaskadowych wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, które zasadniczo spowodowały załamanie rynku – tłumaczył.

Dodał, że to, co widzieliśmy w 2008 r., jest czymś podobnym do obecnej sytuacji. Zauważył, że “aktywa magazynujące wartość, takie jak złoto, zaczynają przynosić zyski, ponieważ ludzie zaczynają wyceniać swoje obawy dot. inflacji”.

Jego zdaniem wpływ tego, co dzieje się w gospodarce, na BTC zobaczymy w okresie “od 6 do 12 miesięcy od teraz.”

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here