Naga MarketsHODLing bitcoina może się jeszcze mocniej opłacać – mówi Andreas Antonopoulos. Dodaje, że istnieje ryzyko związane z obecną metodą biernego zarabiania dzięki posiadanym zasobom bitcoina, ale DeFi oferuje jeden z niewielu sposobów, aby to zrobić bez „przekazywania pieniędzy innym ludziom”.

  • Andreas Antonopoulos dostrzega potencjał DeFi, ale pod kątem zakładania “lokat” na BTC.
  • Uważa, że może się to okazać lepszą alternatywą do hodlingu.

Andreas Antonopoulos: DeFi to przyszłość rynku

W trakcie sesji Q&A na kanale YouTube Antonopoulos powiedział, że kontrakty oparte na zdecentralizowanych finansach (DeFi) są dla właścicieli bitcoinów (BTC) jednym ze sposobów generowania pasywnego dochodu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Antonopoulosa inwestorzy mogą zamienić BTC na Ethereum (ETH) lub stablecoiny jak Dai (DAI), a następnie pożyczyć je na platformie, na której token może zyskać zainteresowanie. Powiedział jednak, że przeprowadzanie takich transakcji na platformach opartych na Ethereum było „dość ryzykowne” pod względem bezpieczeństwa.

Ethereum może mieć problemy. Może mieć błędy. Algorytm konsensusu może mieć błędy. Możesz mieć podwyżki ceny gasu, co prowadzi do innych problemów kaskadowych. Wszystkie te rzeczy mogą spowodować utratę części lub całości zainwestowanego kapitału – mówił.

HODLing to nie jedyny sposób na zarabianie

HODLing to po prostu kupienie i trzymanie BTC, a potem sprzedanie z zyskiem. Słynny ewangelista BTC dodaje jednak, że HODLerzy bitcoina nie zarabiają dywidend ani nie otrzymują odsetek od swoich inwestycji. Przynajmniej dopóki nie zdecydują się na wypłatę kryptowalut i zamianę ich na fiaty.

DeFi może jednak zmienić sytuację, która nie jest w pełni dobra dla wiernych inwestorów BTC.

Możesz wyciągnąć bitcoina i przekonwertować go, kupić 1000 rożnych altcoinów, a następnie obserwować, jak spadają o 98 proc. – mówił Andreas.

Alternatywą są De-Fi.

Członkowie społeczności kryptowalut patrzy na sprawę podobnie. Dyrektor rynków finansowych OKEx Lennix Lai powiedział niedawno, że „połączenie kryptowalut i DeFi tworzy alternatywny sposób na zarabianie odsetek, które wcześniej nie było możliwe”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here