Naga MarketsAnalizy NewConnect. Polman z nowym kontraktem. Investeko z impulsem wzrostowymKilka dni temu Zarząd Spółki Polman, notowanej na NewConnect, poinformował o nowym zamówieniu, opartym na czyszczeniu przemysłowym z zachowaniem procedury PLM-COVID19. Wartość zamówienia to 451,9 tys. zł. a termin realizacji został wyznaczony na wrzesień bieżącego roku. To kolejny kontrakt Spółki, której walory od połowy marca zyskały już ponad 500%!

  • Polman z kolejnym kontraktem, tym razem na kwotę 451,9 tys. zł.  
  • Spółka poinformowała o realizacji zlecenia w trybie awaryjnym – usługi czyszczenia przemysłowego w sektorze chemicznym. 
  • Walory Investeko wbijają górą z konsolidacji na poziomie 2,5-2,6 zł. W piątek rano, kurs akcji wynosi 3,14 zł. 

Zobacz również: NewConnect Flash: Investeko, Novavis, Columbus, SoftBlue, Polman

Walory Spółki Polman na historycznych szczytach

Podczas środowej sesji, Zarząd Spółki Polman poinformował o pozyskaniu zamówienia na kompleksowe prace czyszczenia przemysłowego z zachowaniem procedury PLM-COVID19. Wartość zamówienia to prawie 462 tys. zł. To największy kontrakt Firmy w ostatnim czasie. Ostatnio wspominaliśmy o Spółce przy okazji dwóch nowych kontraktów dotyczących mycia instalacji przemysłowych wraz z odbiorem odpadów wytworzonych podczas realizacji usługi. Ich sumaryczna wartość to prawie 600 tys. zł. Poniżej wykres, pokazujący dynamiczny wzrost na walorach Spółki w ostatnich miesiącach.

Notowania walorów Polman z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Walory Spółki od połowy marca br. mocno drożeją, w ciągu ostatnich 2 miesięcy zwiększyły swoją wartość aż 6-krotnie. Istotnym czynnikiem wpływającym na opisywany wzrost jest fakt, że Spółka rozszerzyła swoją działalność w obszarze odzyskiwania, przetwarzania, utylizacji oraz składowania odpadów wytworzonych podczas realizowanych usług – co w dobie pandemii koronawirusa jest rzeczą bardzo pożądaną. Zarząd Polmana komunikował jakiś czas temu, że w związku z owym rozszerzeniem portfolio działalności, ma bardzo wiele nowych zapytań od potencjalnych klientów.

Zobacz również: Investeko S.A. odnotowała w pierwszym kwartale wzrost przychodów o 64,8%

Investeko z impulsem wzrostowym po kilkusesyjnej konsolidacji

15 maja br. informowaliśmy o obiecujących wynikach Spółki za I kwartał 2020 r. a także o działalności, która jest bardzo pożądana w dobie odmrażania gospodarki. Pod koniec kwietnia br., Zarząd Spółki, pochwalił się umowa w zakresie gospodarowania odpadami potencjalnie zakaźnymi COVID-19, o czym można przeczytać tutaj.

Dynamiczne wzrosty na walorach Investeko z pierwszej połowy kwietnia nieco wyhamowały. W połowie maja, kurs konsolidował na poziomach 2,5-2,6 zł. jednak ruch ten odbywał się na bardzo niewielkim obrocie. Ostatnie sesje to już silne wzrosty, przy niezłych obrotach. W piątek rano walory Investeko nieznacznie spadają, a kurs o godzinie 12:00 wynosi 3,14 zł. Poniżej zamieszczono wykres z ostatnich 5 miesięcy. Akcje pozostają w mocnym trendzie wzrostowym.

Notowania walorów Investeko z ostatnich 5 miesięcy. Źródło: stooq.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here