Naga MarketsWtorkowa sesja zaczęła się w dobrych nastrojach i inwestujący na DAX spoglądali już na poziom 11500pkt. Byki były wspomagane przez poniedziałkowe szczyty za oceanem. Sesja zaczęła się niewielką luką hossy i udało się niemieckiemu indexowi poprawić historyczny szczyt, który wypadł na poziomie 11465pkt (przypomnę, że w niedzielnym wpisie wskazałem poziom 11476-11505 jako miejsce dla docelowego wzrostu). Świetne nastroje inwestorów zmącił RBA (bank centralny Australii), który niespodziewanie wycofał się z obniżki stóp procentowych. Po godzinie 12-tej niedźwiedziom udało się zamknąć lukę hossy i do końca sesji nie dały już bykom wrócić do gry.

Technicznie, wygląda na to że niemiecką giełdę czeka głębsza korekta. Trzeba jednak mieć świadomość zbliżających się wydarzeń, które są dla rynku ważne i mogą powstrzymać spadki jeszcze nawet na 2 tygodnie. Już jutro posiedzenie EBC poświęcone polityce pieniężnej, 18 marca posiedzenie FED oraz 20 marca rozliczenie serii marcowej kontraktów terminowych. Każde z tych wydarzeń może wywołać dużą zmienność na rynku.

DAX porusza się w klinie i po wczorajszej sesji wylądował na jego dolnym ograniczeniu (kontrakty na DAX przebiły bandę po czym wróciły do środka). MDAX lekko przebił przyśpieszoną linię trendu, przy okazji nie utrzymując poziomu 20000pkt. Dodatkowo bardzo negatywna formacja świecowa na MDAX tzw. nagrobek doji (zaznaczony w ramce).
Na TECDAX 5 ostatnich świec wzrostowych przykryła jedna wtorkowa świeca spadkowa co włącznie z mocnym wolumenem w dniu 24 lutego pokazuje dystrybucję.

DAX 1D

2015-03-04_podsumowanie_sesji_WT_DAX

MDAX 1D

2015-03-04_podsumowanie_sesji_WT_MDAX

TECDAX 1D

2015-03-04_podsumowanie_sesji_WT_TECDAX

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

 

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here