Naga Markets4 października 2013

GOLD

Po dwóch mocnych świecach dynamika zmian nieco zmalała i w czwartek mieliśmy pierwszą (i być może nie ostatnią) sesję w której ruch ceny odbywał się w zakresie wyznaczonym przez świecę z wtorku i środy. Próba kontry ze strony sprzedających przyniosła szybką odpowiedź popytu i na wykresie powstała ładna świeca typu inside bar z pin barem. Charakterystyczne jest to, że popyt pojawił się w okolicach 50% zniesienia świecy ze środy. Dzięki temu, gdyby rozważać scenariusz wzrostowy, czwartkowa świeca mogłaby być bazą dla ustawienia zlecenia stop loss, co tylko tytułem przykładu umieściłem na wykresie.
Oczywiście, bardziej konserwatywny wariant grania na kupno powinien zakładać s/l kilka punktów poniżej świecy ze środy, bowiem ewentualne pokonanie poziomu 1275 dokonałoby całościowej negacji wzrostowego wariantu i ponownie prowadziłoby do przewagi podaży.

golddaily_04_10_2013

EURJPY

Pomimo, że czwartkowa świeca była kontynuacją odbicia zapoczątkowanego w środę formacją pin bar trudno mówić o dużym sukcesie popytu, ze względu na stosunkowo duży spadkowy knot. Dzięki temu na wykresie dość czytelnie ukształtował się najbliższy lokalny opór. Podsumowując – sygnał kupna PA ze środy obowiązuje nadal, lecz dla potwierdzenia pozytywnego dla kupujących obrazu rynku niezbędne jest wybicie poziomu 133.20.

eurjpydaily_04_10_2013


Autor: Zbigniew WieczorekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here