Naga MarketsEurocash

Na dziennym wykresie Eurocash widzimy po pierwsze pogrubioną wewnętrzną linię trendu, która przechodzi przez 8 (!) punktów zwrotnych, więc jest ważna. Obecnie cena znajduje się nad tą linią i jest to optymistyczne. Jeśli nastąpią spadki, to ta linia znajdująca się obecnie na poziomie 39 zł powinna stanowić wsparcie.

Po drugie widzimy przełamaną czerwoną linię trendu spadkowego. Wynika z tego, że trend spadkowy się skończył.

eurocash-d

Na wykresie dziennym widać też wzrostowy kanał trendowy składający się z dwóch zielonych linii. Kanał ten lepiej widać w powiększeniu na wykresie godzinowym. Ostatnio nastąpiło odbicie od górnej linii tego kanału, więc teraz można spodziewać się spadku do dolnej linii, która znajduje się w okolicach 38,30 zł. Potwierdzeniem byłoby przełamanie bordowej linii wsparcia znajdującej się na poziomie 40,12 zł.

eurocash-h1

Ogólnie przeważają optymistyczne argumenty. Wyjątkiem jest najkrótszy horyzont czasowy, ponieważ można spodziewać się spadku do dolnej linii kanału.

GRM

Grempco jest spółką zarządzającą inwestycjami w wysokie technologie. Spółka jest notowana na NC, a obroty są tak małe, że postanowiłem analizować wykres tygodniowy. Widzimy tu po pierwsze czerwoną linię oporu przechodzącą przez aż sześć punktów zwrotnych. Dzięki temu jej wiarygodność jest bardzo duża.

Drugim istotnym elementem są dwie zielone linie wsparcia w przedziale 11 – 12 gr. Dopóki nie nastąpi przełamanie którejś z tych barier, można wykorzystywać wahania między nimi do krótkoterminowej spekulacji.

grempco

Na dłuższą metę obraz jest optymistyczny, ponieważ na początku mieliśmy trend spadkowy, a teraz mamy konsolidację, co jest dobrą zmianą. Na więcej optymizmu będzie można sobie pozwolić w razie przełamania czerwonej linii znajdującej się na poziomie 59 gr.

LCC

LCC to holding deweloperski Kurs Spółki porusza się w słabo nachylonym wzrostowym kanale trendowym. Ostatnio nastąpiło odbicie od górnej linii kanału, więc teraz można spodziewać się spadku do dolnej, która znajduje się na poziomie 1,55 zł. Po drodze jest linia szyi formacji RGR (na poziomie 1,78 zł). Jej przełamanie zapowiadałoby spadek do dolnej linii kanału, ale prognozowany zasięg spadku wynikający z wielkości tej formacji to około 1,30 zł. W sumie wykres Spółki nie budzi mojego entuzjazmu.

lccConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here