Naga MarketsNZD/USD – mocne spadki

Od początku tygodnia dolar nowozelandzki jest jedną z najsłabszych walut na szerokim rynku, para walutowa NZD/USD straciła od poniedziałku ponad 1,30%.

Bez tytułuŹródło: https://finviz.com

Słabość dolara nowozelandzkiego wynika z przeceny surowców oraz niepewnej sytuacji w Chinach. Gospodarka nowozelandzka jest w dużym stopniu skorelowana z gospodarką Chin, ponieważ jest to główny kraj eksportowy dla tej gospodarki.

nzdusd-d1-admiral-markets-as-2

Aktualnie na wykresie dziennym znajdujemy się na ważnym wsparciu 0,642-0,647. Jeżeli byki dojdą do głosu to korekta może potrwać do dziennego oporu w strefie 0,653-0,657.  Na dzisiejszy dzień nie ma przewidzianych żadnych danych makroekonomicznych, które mogłyby zmienić sytuacje na wykresie, jednakże jutro o 14:30 zapoznamy się z koszykiem publikacji danych dla Stanów Zjednoczonych. Bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja trendu spadkowego.

USD/CAD wzrośnie do 1.65?

USDCADMonthly

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

Od połowy 2014 roku na parze USD/CAD obserwujemy silny trend wzrostowy, który w ostatnich dwóch miesiącach jeszcze bardziej przybrał na sile. Kurs od początku grudnia ub.r. urósł o ponad 1000 pipsów. Wczoraj doszło do przełamania kolejnego ważnego oporu w okolicach 1.42, który przy ewentualnej korekcie powinien obecnie pełnić rolę wsparcia. Następnym ważnym obszarem oporu, do którego zmierza kurs jest okrągły poziom 1.50. Gdyby dynamika wzrostów została zachowana kurs może dotrzeć  w okolice 1.60, a nawet 1.65, czyli przełamać historyczne szczyty. Skąd takie założenie? Na wykresie miesięcznym widać formację  podwójnego dna, która kształtowała się ponad dekadę.  Przełamanie okrągłego poziomu 1.30 w lipcu ub.r. było sygnałem początku realizacji formacji. Zasięg wspomnianego układu to około 3500 pipsów, czyli poziom 1.65.

Silne spadki cen ropy powodują mocną przecenę walut krajów, które są głównymi producentami tego surowca energetycznego, w tym oczywiście dolara kanadyjskiego. Z drugiej strony dolar amerykański wciąż pozostaje silną walutą, ze względu na politykę pieniężną Rezerwy Federalnej.

EUR/PLN najwyżej od ponad roku

EURPLNWeekly (1)

 

Kurs EUR/PLN wybił się w czwartek do 4,3892 zł z 4,3485 zł na zamknięciu w środę i był najwyżej od grudnia 2014 roku. Para ta jednocześnie pokonała opór tworzony przez grudniowe maksimum (4,37 zł), co oznacza wkroczenie w strefę oporu 4,37-4,40 zł. Tworzy ją, oprócz wspomnianego szczytu z grudnia ub.r., również linia poprowadzona po szczytach z maja 2012 i grudnia 2014, szczyt z grudnia 2014 roku oraz psychologiczna bariera 4,40 zł.

Ewentualne wybicie ponad 4,40 zł, co nie będzie jednakże prostym zadaniem, zmieni układ sił na wykresie EUR/PLN, wyrywając go z długoterminowego trendu bocznego, który można zamknąć umownym przedziałem 4,00-4,40 zł. Wtedy realny jeszcze bardzo szybki ruch najpierw do 4,5928 zł (maksimum z grudnia 2011), a następnie w kierunku 4,9236 zł (maksimum z lutego 2009).

Do czasu jednak, gdy poziom 4,40 zł nie został w sposób jednoznaczny pokonany, powyższy wzrostowy scenariusz pozostaje mniej prawdopodobny niż spadki EUR/PLN w kolejnych tygodniach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here