Naga MarketsNZD/USD – po decyzji RBNZ

Na wczorajszym posiedzeniu RBNZ obniżyło stopy procentowe o 0,25pb. Poniżej 6 powodów dlaczego zdecydowali się na dalsze luzowanie polityki monetarnej:[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

  1. Inflacja daje dużo do życzenia
  2. Ceny ropy spadły ponad 6% od września
  3. Kurs waluty nowozelandzkiej umocnił się o 6% do głównych par walutowych
  4. Zmienność cen mleka
  5. Niepewność co do przyszłych cen towarów
  6. Ryzyko globalne nadchodzące z Chin

nzdusd-h4-admiral-markets

Te artykuły również Cię zainteresują
Po tym jak stopy procentowe zostały obniżone to Nowozelandczyk się umocnił. Dlaczego? Ponieważ protokół z posiedzenia Banku Centralnego został odebrany przez inwestorów bardziej jastrzębio. Na wykresie czterogodzinnym kurs NZD/USD po raz kolejny zatrzymał się na oporze wyznaczonym przez listopadowy szczyt. Trend wzrostowy wspierany jest przez strefę wsparcia 0,661-0,663 oraz linię trendu. Jeżeli bykom uda się pokonać listopadowy szczyt to możemy zmierzać w okolicę 0,686.

EUR/USD – co dalej z euro?eurusd-h4-admiral-markets

Po ostatniej decyzji ECB euro umocniło się względem dolara ponad 400 pipsów. Wystrzał był spowodowany dużym rozczarowaniem inwestorów. Zamiast odpalonej armaty w postaci QE w Strefę Euro został odpalony jedynie pistolet z wodą. Na wykresie czterogodzinnym trend wzrostowy wspierany jest przez strefę wsparcia 1,09-1,086. Aktualnie inwestorzy czekają na decyzję FED-u w sprawie stóp procentowych. Należy zaznaczyć, że podwyżka stóp procentowych 16 grudnia jest już w cenach, liczy się tylko wydźwięk komunikatu co do następnych podwyżek stóp procentowych. Jeżeli wydźwięk będzie bardziej gołębi to możemy zobaczyć dalsze umacnianie się euro.

CAC 40 – zatrzymanie spadków w Paryżu^3D7EED57AC7FFD4B6C07E2A3BA1E2F5B36F5E12E64619C0DD4^pimgpsh_fullsize_distr

Na zachodnich parkietach od dawna nie widać napływu ogromnej ilości gotówki z trwającego programu luzowania ilościowego. Wręcz przeciwnie. Ostatnie dni to prawdziwa wyprzedaż. Mimo optymistycznego początku dzisiejszego dnia sytuacja w Paryżu wciąż nie prezentuje się zbyt pozytywnie. Sukcesem popytu jest udana obrona wsparcia 4580. Kupujący mają jednak problem z powrotem ponad utracony wczoraj poziom 4650 punktów i tym samym notowania wciąż znajdują się w okolicy dwumiesięcznych minimów. Dopóki CAC 40 nie powróci ponad 4800 punktów sytuację nadal będzie można uważać za trudną. Z kolei ewentualna utrata wsparcia 4580 może pozwolić na wyprzedaż nawet do poziomu 4340.

Najbliższe dane makroekonomiczne istotne dla paryskiego parkietu pojawią się w przyszłą środę – będą to odczyty PMI. Poza tym także w środę poznamy decyzję amerykańskiej Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz komunikat i prognozy FOMC na 2016 rok. Przyszła środa może być zatem decydująca, jeżeli chodzi o zachowanie notowań CAC 40 w trakcie ostatnich dwóch tygodni tego roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here