Naga MarketsEUR/USD

eurusd-d1-admiral-markets-as[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

Już w najbliższy czwartek o godzinie 14:30 poznamy decyzję Europejskiego Banku Centralnego w sprawie programu luzowania ilościowego. Ankietowani ekonomiści, zarówno przez agencję informacyjną Bloomberg, jak i Reutersa są zgodni, stopa depozytowa zostanie obniżona co najmniej o 10 punktów bazowych. Dodatkowo ponad połowa z ankietowanych osób spodziewa się zwiększenia miesięcznych zakupów QE o 15 miliardów euro miesięcznie.

Tym samym na parze EUR/USD powstaje bardzo duża dywergencja polityki monetarnej, FED zapowiada dalsze zaostrzanie polityki monetarnej, a tymczasem ECB na dalsze luzowanie.

W poprzednim tygodniu przez ostatnie dwie sesje tygodnia mieliśmy do czynienia z silnym ruchem wzrostowym, jednakże rajd byków zakończył się na dziennym oporze 1,102-1,107. Warunki fundamentalne oraz analiza techniczna wskazuje na dalsze osłabianie się euro względem dolara amerykańskiego, zatem bazowym scenariuszem pozostanie kontynuacja trendu spadkowego.

USD/CAD

USDCAD-ECNDailyW piątek kurs pary walutowej USD/CAD przełamał poziom wsparcia w okolicach 1,40. Powodem był dosyć niejednoznaczny raport z amerykańskiego rynku pracy. Wprawdzie zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło o ponad 240 tys. miejsc, przy prognozie 195 tys., ale płaca godzinowa spadła o 0,1%, a zakładano wzrost o 0,2%. Spowodowało to sporą zmienność i ostatecznie dolar osłabił się do kanadyjskiej waluty. Innym powodem jest oczywiście wzrost cen ropy naftowej, której Kanada jest ważnym producentem.

Dzisiaj trwa lekka korekta wzrostowa, a wspomniany poziom 1,34 powinien obecnie pełnić rolę oporu. Po jego obronie kurs może udać się w stronę kolejnego obszaru wsparciu w pobliżu 13250 – 1,32; a jego przełamanie otworzy drogę do strefy 1,3050.

Już w najbliższą środę zapraszamy na Live Trading, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here