Naga MarketsAUD/USD 

audusd-w1-admiral-markets-asWykres numer 1: Tygodniowe notowania AUD/USD[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź ofertę szkoleń podstawowych oraz zaawansowanych[/pullquote]

 

Pary surowcowe mają za sobą bardzo słaby okres, jeszcze kilka tygodni temu na parze walutowej AUD/USD mogliśmy zaobserwować nowe minima. Aktualnie niedźwiedzie obronili tygodniowe wsparcie 0,724-0,732 i po raz kolejny zmierzają w okolicę ostatnich minimów.

Dolar amerykański w bieżącym tygodniu osłabia się na szerokim rynku, jednakże dolar australijski pozostaje nadal słabszą walutą od dolara amerykańskiego. Spowodowane jest to sporym pesymizmem panującym na rynku oraz coraz bardziej widocznym spowolnieniem gospodarczym w Chinach. Na plus dolara australijskiego przemawiają ostatnie wzrosty na rynku złota oraz żelaza. Bazowym scenariuszem pozostanie zatem konsolidacja ceny między strefą podaży, a ostatnim minimum w okolicy 0,682.

ironWykres numer 2: Dziennie notowania żelaza
źródło: Thomson Reuters

GBP/JPY

GBPJPY-ECNDaily

invest

Od rana obserwujemy mocny ruch spadkowy na parze GBP/JPY. Łatwo został pokonany obszar wsparcia w okolicach 164,30 – 164; a kurs dopiero zatrzymał się w pobliżu okrągłego poziomu 160. Jego przełamanie otwiera drogę do dołka z końca 2013 roku, czyli 157. Gdyby jednak w najbliższym czasie doszło do korekty wzrostowej, co nie jest niczym nadzwyczajnym po tak mocnym ruchu, wspomniany poziom 164 powinien pełnić obecnie rolę oporu.

Zawirowania na rynku powodują ucieczkę inwestorów do tak zwanych bezpiecznych aktywów, a za taki uważany jest jen japoński. Z kolei funt szterling osłabiany jest przez zapowiedzi Banku Anglii, że nie będzie się śpieszył z podwyżkami stóp na Wyspach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here