Naga MarketsAUD/USDAUDUSDDaily

[pullquote align=”right” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]Sprawdź jak pogodzić pracę z tradingiem[/pullquote]

W miniony piątek kurs pary AUD/USD przebił poziom wsparcia w okolicach 0.69. Z kolei dzisiaj trwa od rana korekta wzrostowa, co nie jest niczym nadzwyczajnym po mocnym ruchu, która powinna zakończyć się w okolicach wspomnianego obszaru 0.69. Po zakończeniu korekty kurs powinien skierować się w stronę kolejnego wsparcia w okolicach 0.68, a przebicie tej strefy otworzy drogę do poziomu w okolicach 0.66. Wrócił sentyment do amerykańskiej waluty, gdyż w niepewnych czasach dolar jest uważany za bezpieczny walor. Oczywiście również polityka pieniężna Fed powinna sprzyjać aprecjacji amerykańskiej waluty.

GBP/CHFGBPCHFDailyPodobną sytuację mamy na parze GBP/CHF. W piątek kurs przebił poziom wsparcia w okolicach 1.4380 i zatrzymał się dopiero w okolicach 1.4220. Dzisiaj od rana trwa korekta, która może zatrzymać się w okolicach wspomnianego poziomu wsparcia 1.4380. Po zakończeniu korekty ponownie powinniśmy obserwować atak na strefę 1.420, a przebicie jej otworzy drogę do dołka z czerwca ubr. w pobliżu 1.4140.

W ostatnią środę odbyło się posiedzenie Banku Anglii. Zgodnie z oczekiwaniami BoE nie zmienił stóp procentowych, pozostawiając główną na poziomie 0.5%. Jednak członkowie MPC (odpowiednik Rady Polityki Pieniężnej) zaniepokojeni są sytuacją w światowej gospodarce oraz obniżyli poziomy przyszłych podwyżek stóp procentowych, co w konsekwencji osłabiło funta szterlinga.

Zapraszam na Live Trading 27 stycznia, na którym przedstawię jak inwestować na rynku FX w dłuższym horyzoncie czasowym. Na spotkaniach dokładnie zostanie omówione gdzie otwierać pozycję, kiedy ją zamknąć oraz ile czasu potrzebujesz poświecić na skuteczny trading. Już teraz zapisz się na “Trading – Twój Drugi Etat”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here