Naga MarketsGERMANY MARKETSWtorkowa sesja rozpoczęła się w złych nastrojach, do poniedziałkowych spadków doszła mocna wyprzedaż akcji w Japonii gdzie Nikkei 225 spadł -5,4%.


Jeszcze do godziny 12:00 DAX utrzymywał się w rejonie poniedziałkowego zamknięcia, jednak mocny ruch wzrostowy, który rozpoczął się na EURUSD spowodował zejście indeksu poniżej 8800 pkt. W mediach pojawiły się informacje o niepewnej sytuacji banków, a w szczególności niemieckiego giganta Deutsche Bank. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze banku wydały we wtorek oświadczenie, że nie będą miały problemów ze spłatą swoich zobowiązań wobec wierzycieli. To jednak o wiele za mało ponieważ inwestorzy mają jeszcze w pamięci poprzedni kryzys finansowy spowodowany upadkiem banku Lehman Brothers. Deutsche Banku w 2015 roku zajmował 11 miejsce wśród największych banków świata. Ewentualny upadek takiego giganta miałby dużo gorsze skutki niż to co działo się po upadku Lehman Brothers.

Wtorkową sesję Europa kończyła w kolorze czerwonym. Angielski FTSE100 -1%, francuski CAC40 -1.69%, niemiecki DAX -1.11%. Spośród spółek DAX30 25 spółek straciło na wartości z czego najwięcej banki Commerzbank -4.35%, Deutsche Bank -4.27% oraz energetyka RWE -4.48%, E.ON -3.71%. Niewielki wzrosty odnotowało 5 spółek a liderem wzrostów był Deutsche Telecom +1.01%. Tymczasem na Wall Street pomimo początkowych spadków końcówka sesji przebiega w dużo lepszych nastrojach choć ciągle na minusie S&P500 -0.07%, NASDAQ -0.35%.
Już w środę rozpocznie się jedno z ważniejszych wydarzeń tego miesiąca czyli raport szefowej FED. Jedno zdanie Janet Yellen może odwrócić sentyment na rynkach.

Na wykresie DAX future widać przebite wsparcie na poziomie 8900 pkt i wieczorną na razie średnio udaną próbę powrotu ponad ten poziom. Najbliższe wsparcie znajduje się w rejonie 8700 pkt, a najbliższy opór to 9000 pkt.

Otwórz pozycję na DAX u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

Wykres DAX future dla interwału H1.
Wykres DAX future dla interwału H1.

Już DZISIAJ w środę [10 lutego] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “POZNAJ TRADING HARMONICZNY OD PODSTAW”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące praktyczne zagadnienia:

– Mierzenie zasięgów oraz zniesień wewnętrznych i zewnętrznych na platformie MT4
– Wskaźniki ułatwiające wyszukiwanie formacji oraz proces ich instalacji
– Praktyczne wyszukanie formacji na aktualnych wykresach giełdowych
– Wzmocnienie poziomu wsparcia/oporu przez wyszukiwanie zgrupowań zniesień

invest

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here