Naga MarketsWtorkowa sesja okazała się bardzo niefortunna dla niemieckich byków. Indeks DAX spadł prawie 1,5% i przebił bez większego problemu wsparcie na poziomie 11000 pkt. Niestety zrobiło się nerwowo na świecie. Terrorysta, którego szuka kilkaset policjantów w Brukseli nadal nie został złapany, a do tego doszedł jeszcze incydent związany z zestrzeleniem rosyjskiego myśliwca przez Turcję. Natychmiast padło wiele gróźb ze strony Rosji co dodatkowo pogorszyło nastroje. Dobre dane z Niemiec oraz korekta w górę danych dotyczących wzrostu gospodarczego w USA nie spowodowały poprawy.

Wszystkie niemieckie indeksy zakończyły dzień spadkami. DAX -1,43%, MDAX -1,50%, SDAX -1,35%, TECDAX -1,75%. Spośród spółek DAX30 29 straciło na wartości z czego najwięcej Infineon -4,56%, Lufthansa -3,98%. A rosnącym rodzynkiem był dzisiaj Volkswagen, którego akcje urosły +5,46% po informacji ze spółki, że “koszty afery VW są do opanowania”. Jak podaje spółka w wielu przypadkach skończyło się na poprawieniu oprogramowania samochodów bez dodatkowych kosztów.

Wracając do poniedziałkowej analizy spadek oznacza powrót poniżej linii trendu wzrostowego, a wybicie które było – wygląda obecnie na fałszywe wybicie. W środę sporo danych makro, a w czwartek Ameryka będzie świętować. Zazwyczaj Amerykanie lubią iść
na wolne w dobrych nastrojach, więc jest spora szansa na pozytywne zamknięcie. Dla DAX oporem jest znowu poziom 11000 pkt, a najbliższe wsparcia to 10880 pkt, 10800 pkt.

Zanim otworzysz pozycję na DAX wypróbuj brokera FX GROW. Nowość w FX GROW! Handluj na DAX 24 godziny na dobę.

Wykres DAX future dla interwału M30.
Wykres DAX future dla interwału M30.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here