Naga MarketsWtorek na niemieckiej giełdzie był dalszym ciągiem korekty. Na DAX30 sesja zaczęła się niewielką luką bessy jednak próby jej zamknięcia nie powiodły się. Po południu DAX zaczął odrabiać straty kiedy to mocno osłabił się dolar. Na parze EURUSD pojedyncza godzinowa świeca wyniosła “Edka” na ponad +1%. To spowodowało jeszcze większe osłabienie DAX’a. Minimum sesji wypadło na poziomie 12181 pkt. Natomiast notowania zakończyły się wyżej na poziomie 12227 pkt. (-0,9%). DAX we wtorek obronił lukę hossy z zeszłego piątku i wydaje się, że dopóki poziom 12166 pkt. będzie bezpieczny to do obecnych spadków należy podchodzić jak do korekty (na wykresie przerywane linie).

Niestety dla strony popytowej cały dorobek z piątku został w dwie sesje oddany. Wskaźnik MACD znowu zawrócił na spadki i wydaje się, że byki powinny się już ogarnąć, bo każdy trend kiedyś dobiegnie końca. Pozostałe indeksy niemieckie również zakończyły sesję na minusach ale mniejszych SDAX -0,12%, TECDAX -0,59%, MDAX -0,63%. W środę posiedzenie EBC i konferencja o 14:30. Jeżeli bank centralny utrzyma status quo to wzrosty w Europie mają szansę powrócić.

Na kontraktach DAX’a dolne ograniczenie kanału wzrostowego, które obecnie znajduje się w okolicy 12200 pkt. na tą chwilę nie jest zagrożone. Trwałe wyjście kontraktu ponad 12350 pkt. będzie sygnałem zakończenia szybkiej korekty i otworzy drogę do poziomu 12550 pkt.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Poniżej wykresu wskaźnik MACD
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Poniżej wykresu wskaźnik MACD

DAX FUTURE 1H

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 1H.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here