Naga MarketsWtorkowa sesja w Europie rozpoczęła się w dobrych nastrojach, bo chiński indeks Shanghai Composite zyskał ponad 3%, a wracający do gry amerykanie na kontraktach na S&P500 przystąpili do zakupów. Nastroje zepsuły się już godzinę po starcie handlu S&P500 future zaczął tracić na wartości co spowodowane było wiadomościami dobiegającymi z Kataru. Spotkali się tam przedstawiciele Arabii Saudyjskiej, Rosji, Kataru oraz Wenezueli w sprawie ewentualnego ograniczenia wydobycia ropy. W tym czasie pojawiła się duża zmienność ceny ropy oraz EURUSD. Do południa pojawił się również odczyt indeksu ZEW, który obrazuje nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych w odniesieniu do sytuacji gospodarczej w Niemczech. Z poprzedniego odczytu 10,2 wartość spadła do 1,
chociaż był to i tak wynik lepszy od prognozy 0. Europa wtorkowe notowania zamknęła podzielona. Angielski indeks FTSE100 +0.65%, francuski CAC40 -0.11%, a niemiecki DAX -0.78%. Spośród spółek DAX30 26 spadło, 1 bez zmian, 3 wzrosły. Liderem wzrostów była Deutsche Post +1.24%, a liderami spadków E.ON -3.6%, HeidelbergCement -3.37%, ThyssenKrupp -3.11%. W innych nastrojach zakończyła dzień Wall Street, ale było to raczej odbicie sobie poniedziałkowej nieobecności inwestorów niż jakiś nowy trend.

Na wykresie DAX future poniedziałkowe wzrosty nie sposób postrzegać inaczej niż odreagowanie. Zwłaszcza, że poziom 9300 pkt nie został pokonany (prawdopodobieństwo odbicia i testu 9300 pkt wskazywałem w niedzielnej analizie). W środę minutki FOMC, jednak będą już po sesji europejskiej, więc wpłyną dopiero na czwartkową sesję na DAX.

Otwórz pozycję na DAX u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

Interwał H1:

FDAX_H1


Już DZIŚ [17 lutego] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “TRADING W OPARCIU O DANE MAKRO (NEWSY)”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące praktyczne zagadnienia:

invest

– przegląd aktualnej sytuacja na wybranych indeksach i walutach
– kalendarz makro
– banki centralne
– trailing stop dla zagrań intraday
– istotne aspekty news tradingu

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here