Naga MarketsWtorkowa sesja należała do wyjątkowo interesujących. Zyskiwały na wartości zarówno giełdy jak i ropa, a nawet srebro (ostatnio rzadko widywane w dobrej formie). Co ważne te dynamiczne wzrosty nie zostały spowodowane przez żadne dane makroekonomiczne, których we wtorek było jak na lekarstwo. Wynik sesji jest iście imponujący Srebro zyskało +4.52% i znalazło się na poziomie na jakim nie było od 10 miesięcy. Również ropa poprawiła maksimum z ostatnich miesięcy testując poziom 42.80. Spośród najważniejszych światowych indeksów liderami wzrostów był japoński NIKKEI225 +3.68% oraz niemiecki DAX +2.27%. Tym samym DAX znacząco zbliżył się do najbliższego istotnego oporu jaki wskazałem we wczorajszej analizie o znaczącym podtytule “DAX kierunek 10500 pkt”.

Aż takiego optymizmu nie podzielili we wtorek Amerykanie gdzie S&P500 +0.31%, NASDAQ -0.4% jednak najistotniejszy jest poziom 2100 pkt, do którego dotarł właśnie S&P500. Wydaje się, że popyt nie poradzi sobie z pokonaniem oporu na 2100 pkt z marszu, więc za chwilę powinna pojawić się korekta. Gdyby jej rozpoczęcie zbiegło się z testem rejonu 11500 pkt przez DAX byłby to idealny timing, co w przypadku korelacji tych dwóch indeksów jest niezwykle częste. Puszczając wodzę fantazji to pretekstem do tej korekty może być najbliższe posiedzenie EBC, na którym Mario Draghi będzie mniej gołębi niż oczekuje tego rynek. Jednak już w przyszłym tygodniu posiedzenie FED i tutaj zupełnie nikt nie obstawia możliwości pojawienia się drugiej podwyżki stóp.

Na wykresie DAX future najbliższy opór to 10500 pkt i wszystko wskazuje na to, że popyt powinien siłą rozpędu przynajmniej go przetestować. Kiedy już pojawi się korekta to najbliższe wsparcia zlokalizowane są na poziomach: 10280 pkt, 10100 pkt.

Otwórz pozycję na DAX na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Wykres DAX future dla interwału H4.
Wykres DAX future dla interwału H4.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here