Naga MarketsWtorkowa sesja miała być pokazówką w wykonaniu byków, a jak się okazało poniedziałkowe wzrosty pod “windows dressing” inwestorzy wykorzystali do droższego sprzedania posiadanych walorów. Kiepski sentyment na indeksach strefy euro wywołały spekulacje o możliwym wcześniejszym ograniczeniu lub zakończeniu programu QE przez EBC (pierwotna zapowiedź to koniec programu we wrześniu 2016). Powodem takiego ruchu banku centralnego miałyby być dobre dane odnośnie deflacji i bezrobocia. Ceny spadły o 0,1% rok do roku w marcu (według szacunków Eurostatu) co jest dobrym wynikiem w porównaniu do stycznia gdzie spadek cen wyniósł 0,6% rdr. Również dobre dane o bezrobociu, które spadło do 11,3% w lutym i jest najniższe w strefie euro od 2012 roku. Po tych danych zaczęły pojawiać się głosy, że znikają główne powodu dodruku a QE dodatkowo wywołuje poważne zagrożenie dla rynków obligacji.

Notowania zaczęły się na DAX w okolicy poniedziałkowego zamknięcia, byki szybko przystąpiły do zakupów i siły starczyło im na 90 minut. Po osiągnięciu maksimum na poziomie 12120pkt zaczęła się kontra niedźwiedzi, które triumfowały do końca sesji zamykając notowania w okolicy minimum na poziomie 11966pkt (-0,99%). Pozostałe indeksy niemieckie również na minusie MDAX 20667pkt (-0,74%), TECDAX 1615pkt (-0,83%), SDAX 8417pkt (-0,55%). Niestety dla strony popytowej obraz rynku jest obecnie mocno podażowy, ponieważ nie udało się ostatniej sesji kwartału wysoko utrzymać oraz kompletnie nie udało się odbicie na Wall Street.

Te artykuły również Cię zainteresują
Technicznie MDAX po fałszywym wybiciu wrócił do flagi, nadal utrzymuje się poniżej linii trendu. TECDAX identycznie, fałszywe wybicie flagi i koniec sesji na linii trendu. Wreszcie DAX nie utrzymał się ponad linią trendu i na wykresie całość wygląda jak trójkąt rozszerzający. Formacje te mogą być zarówno formacjami odwrócenia jak i kontynuacji, ale częściej są formacjami wierzchołkowymi. NA wykresach widać również wolumen i zwłaszcza kiepsko wygląda on dla byków na MDAX.

DAX 1D

Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D.

DAX FUTURE 4H

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H.

MDAX 1D

Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D. Wyraźny wzrost wolumenu na wtorkowej spadkowej sesji.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here