Wykres słupkowy w tle człowiek oraz globBrexit pozostaje głównym ryzykiem dla dalszego kursu funta szterlinga oraz euro. Istnieje duża szansa, że Theresa May nie uzyska większości w parlamencie, co powinno doprowadzić do wzrostu kursu funta. Natomiast udało się załagodzić spór dot. wojny handlowej między USA, a Chinami. Prezydent Donald Trump zadecydował o odsunięciu w czasie terminu nałożenia wyższych ceł na import towarów z Chin o wartości 200 mld USD. Sprawdźmy jak kształtują się kursy głównych par walutowych w środę 6 marca.


Kurs euro (EUR) pod presją sprzedających

Para EUR/USD systematycznie osuwa się od początku tego tygodnia docierając do psychologicznego poziomu 1.13. Negatywna struktura pivotowa faworyzuje pozycje krótkie. Również wskaźniki VWAP oraz POC wskazują na przewagę sprzedających. Rynkowy profil wolumenu sugeruje, iż opór 1.1343 powinien stanowić solidną barierę. W przypadku jego przebicia powinno dojść do testu lokalnego szczytu 1.1420. Z drugiej strony, jeśli spadki będą kontynuować cena powinna dotrzeć do wsparcia 1.1233.

Analiza wolumenu na kursach walut – euro, dolar, funt i jen – 6 marca 2019 r.
EUR/USD interwał H4

Kurs funta (GBP) pozostaje w korekcie spadkowej

Funt szterling wydaje się nie reagować na pozytywne informacje dot. Brexitu, które wskazują na zaledwie 9% szans na hard Brexit. Kurs funta pozostaje w korekcie spadkowej, broniąc się przed negatywną strukturą pivotową. Jeśli dojdzie do dalszych spadków najbliższym wsparciem jest 1.3067, gdzie nagromadzony został spory wolumen widoczny na profilu rynkowym. Niżej znajduje się wsparcie 1.29, które jest konfluencją psychologicznego poziomu, strefy popytowej i ektremum wolumenu z bieżącego kontraktu. Z kolei opór stanowi poziom 1.32, gdzie znajduje się tygodniowy pivot, a jego przebicie otworzy drogę do 1.3356.

Analiza wolumenu na kursach walut – euro, dolar, funt i jen – 6 marca 2019 r.
USD/JPY interwał H4p

Jen japoński (JPY) konsoliduje przez kolejnym impulsem wzrostowym

Para USD/JPY konsoliduje od poniedziałku po silnych wzrostach w zeszłym tygodniu. Struktura pivotowa faworyzuje kupujących. Punktem kierunkowym pozostaje strefa nagromadzonego wolumenu z profilu rynkowego 109.45. Najbliższe wsparcie stanowi poziom 111.43, gdzie plasuje się również tygodniowy pivot. Dalsze wzrosty powinny doprowadzić cenę do szczytu z 19 grudnia 2018 roku na poziomie 112.65.

Analiza wolumenu na kursach walut – euro, dolar, funt i jen – 6 marca 2019 r.
EUR/USD interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here