Ostatnia analiza z tej serii sprawdziła się dość dobrze. 2 z 4 par walutowych przemieszczało się we wskazanym kierunku, zmienił się nieco sentyment na parze USD/CAD, a na USD/JPY neutralna struktura przemieniła się w negatywną. Sporo dzieje się na głównych parach walutowych, a silne impulsy na niektórych instrumentach doprowadzają do zwiększonej zmienności. To z kolei może zapewnić dodatkowe okazje transakcyjne.


EUR/USD

 • Tygodniowy VWAP (niebieska linia): pozytywny
 • Tygodniowy POC (czarna linia): pozytywny
 • Rynkowy profil wolumenu z bieżącego kontraktu: neutralny
 • Skumulowana delta: pozytywna

Wynik: 2-1 dla longów

Analiza wolumenu na głównych parach E/U, U/C i U/J - 16.11.2018 r.

Para EUR/USD odrobiła w tym tygodniu nieco strat. Cena niemal dotarła do punktu kierunkowego 1.1420. Jest to pozytywna wiadomość dla kupujących, a pozytywny VWAP i POC daje dodatkowe szanse na wzrosty z przyszłym tygodniu. Najbliższym wsparciem pozostaje poziom 1.13. Z drugiej strony przebicie 1.1420 otworzy drogę do 1.16, a następnie 1.18.

USD/CAD

 • Tygodniowy VWAP (niebieska linia): negatywny
 • Tygodniowy POC (czarna linia): negatywny
 • Rynkowy profil wolumenu z bieżącego kontraktu: pozytywny
 • Skumulowana delta: neutralna

Wynik: 2-1 dla shortów

Analiza wolumenu na głównych parach E/U, U/C i U/J - 16.11.2018 r.

Sytuacja na USD/CAD w ostatniej sesji tego tygodnia nieco się zmieniła. Do tej pory wskaźniki wolumenowe sugerowały dominację pozycji długich, jednak być może dotarcie do lokalnych poziomów oporu sprawiło, iż niektórzy postanowili zrealizować zyski. Malejąca delta potwierdza możliwość wystąpienia głębszej korekty spadkowej. Punkt kierunkowy to 1.3100.

USD/JPY

 • Tygodniowy VWAP (niebieska linia): negatywny
 • Tygodniowy POC (czarna linia): negatywny
 • Rynkowy profil wolumenu z bieżącego kontraktu: pozytywny
 • Skumulowana delta: negatywna

Wynik: 3-1 dla shortów

Analiza wolumenu na głównych parach E/U, U/C i U/J - 16.11.2018 r.

Przewaga pozycji krótkich na parze USD/JPY nieco się zwiększyła. Jednak w dalszym ciągu rynek pozostaje w tendencji spadkowej, dopóki nie zostanie wybita strefa 112.45/55 oraz 112.00. Poziom 113.10 może być ciekawym miejscem do podjęcia próby zagrania pozycji krótkiej w przyszłym tygodniu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURPLN odrzuca dolne ograniczenie trójkąta
Następny artykułTygodniowy przegląd danych makro – protokoły z posiedzeń RBA i EBC
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here