Naga Markets
Witam w kolejnym przeglądzie par walutowych. Na początek najpopularniejsza para, choć wcale nie moja ulubiona (a nawet wręcz przeciwnie) czyli EUR/USD. Kurs przebił długoterminową TL spadkową, a aktualnie zmierza na północ do szczytów nieco ponad 1.34. Powiem szczerze – jako trader podążający za trendem i to w dodatku długoterminowym para ta, aktualnie nie jest ciekawa, dlaczego? – Uważam, że dopóki kurs nie przebije oporu na 1.34 lub wsparcia na 1.32 cena pozostaje w konsolidacji, a nie tego szukam. Szukam pięknych, gładkich, czytelnych swingów, składających się na trend. Jest jeden wyjątek i na niego czekam. 1.34 to dość wysoko jak na obecną sytuację, a pamiętam poprzedni szczyt na tym poziomie, gdzie cena spadła z siłą wodospadu, tak dynamicznie, że w zasadzie było tylko jedno (z perspektywy D1) miejsce aby załapać się na spadki lub powiększyć pozycję. Tego samego spodziewam się i teraz. Chciałbym pokazać Wam zastosowanie metody 2B Victora Sperandeo, wiem że sama metoda jak i zresztą jej autor nie cieszą się wielką popularnością w internetowym świecie graczy. Nie wiem dlaczego, może powodem jest dość mało atrakcyjnie napisana książka, mało spektakularna, ale szczerze polecam wszystko co związane z Victorem Sperandeo, dla mnie poznanie jego metod, a bardziej filozofii tradingu było jednym z niewielu momentów przełomowych. Technikę 2B wraz z moją modyfikacją opisałem niedawno w artykule: 4 najważniejsze problemy w grze długoterminowej + rozwiązania (cz.2)


Para AUD/JPY po zakończeniu trendu wzrostowego powróciła w bardzo ważne miejsce dla tej pary. Jest nim obszar wsparcia/oporu na poziomie 88.5-89.5. 100 pipsów czyli dość wąsko jak na szerokie spojrzenie, a szeroko warto patrzeć bo gdyby wszystko ułożyło się poprawnie pod względem technicznym, czyli po aktualnie trwającej konsolidacji tuż pod przebitym wsparciem, cena może kilkukrotnie testować ten obszar, ale gdy okaże się, że strona podażowa przeważa mogą czekać nas spadki do kluczowego wsparcia – dolnego ograniczenia prostokąta widocznego na wyższych TF-ach. Jest to nawet 1400 pipsów. W obliczu nabierającej siły, a przynajmniej pod wpływem dobrze odbieranych przez inwestorów reform, które przeprowadzane są w Japonii w ramach tzw. Abenomiki (od połączenia słów Abe- nazwisko premiera Japonii i ekonomii) japońska waluta nabiera siły, a dolar australijski wciąż słabnie, dodatkowo jutro wcześnie rano możemy dowiedzieć się czegoś więcej o ewentualnej, kolejnej obniżce stóp procentowych w Australii. To wszystko może spowodować dalsze umacnianie się Jena względem Dolara australijskiego.


NZD/USD od prawie 3 miesięcy porusza się w standardowej konsolidacji, bardzo ładnie reagując zarówno na wsparcie jak i na opór. Dzisiaj cena przebiła opór i poprzedni szczyt. Można próbować zagrać na niższych interwałach, ale jeżeli chcemy mieć pewność poczekajmy do zakończenia świecy dziennej. Wtedy będziemy wiedzieli czy przebicie jest fałszywe i czy świeca skończy się pin barem. Teraz na godzinę 13 wygląda to książkowo, pin bar 70 pipsowy z fałszywym przebiciem oporu, dodatkowo zgodnie z metodą 2B… nic tylko brać pieniądze, ale dla pewności warto poczekać choćby do godziny 22.


Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail:longtrader@o2.pl lub podyskutuj na moim skrawku forum:Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here