Naga MarketsNa wykresie powyżej widać, że cena dotarła do TL spadkowego, przy którym cena dynamicznie spadała już kilka razy.


Cena ponownie zareagowała na ten poziom mocnym spadkiem, ale równie dynamicznie wróciła pod TL. Uważam, że jeżeli rynek nie pokaże nam wyraźnego sygnału PA w obszarze TL, lepiej poczekać aż cena przebije najbliższe wsparcie i szukać wejścia na reteście tego obszaru SR.


Na parze USD/JPY trend wzrostowy trwa już dosyć długo, obecnie cena zmierza do linii trendu, gdzie jednocześnie przebiega ważny obszar SR.


Na wykresie H4 widać krótkoterminową linię trendu spadkowego, jeżeli wzrosty mają być kontynuowane linia ta będzie musiała zostać pokonana, będzie to dobry sygnał na zajęcie pozycji długiej. Na chwilę obecną cena może zatrzymać się w zaznaczonej strefie SR lub nieco niżej w strefie SD, która pokrywa się z długoterminową linią trendu wzrostowego.


Na wykresie W1 widać, że zarówno długoterminowa wzrostowa TL jak i silne, długoterminowe wsparcie zostały przełamane.


W spojrzeniu dziennym widać, że pokonanie LT jest na tyle wyraźne, że warto szukać zagrań krótkich. Warto jednak poczekać na korektę, której końca upatrywałbym wewnątrz średnich lub co mniej prawdopodobne przy TL spadkowej. Możliwy jest także scenariusz z mniejszą korektą, wtedy sygnałów na sprzedaż będę szukał po przebiciu i reteście ostatniego dołka.


Para CAD/JPY znajduje się w ciekawym miejscu, cena testuje zarówno wzrostową TL jak i ważny obszar wsparcia.


Para NZD/USD zmierza do miejsca, gdzie spadki były już zatrzymywane czterokrotnie.


Na wykresie D1 widać, że cana dotarła do tego miejsca, na które również nakłada się strefa wsparcia. Czy i tym razem cena odbije się w stronę północy, nie będę zgadywał, jeżeli rynek pokaże mi sygnał do wzrostów, będę skłonny otworzyć pozycję długą z najbliższym celem przy widocznym na wykresie oporem.


Sytuacja na EUR/AUD wygląda podobnie jak na innych parach z AUD-em. Cena uporała się z ostatnim oporem, przebijając go dużą białą świecą D1. Teraz czekam na korektę, której końca upatruję wewnątrz średnich lub przy linii trendu wzrostowego, gdzie równocześnie przebiega silna strefa SR z wyższych interwałów czasowych.


W spojrzeniu długoterminowym widać duży potencjał do wzrostów na tej parze. Do najbliższego ważnego oporu jest jeszcze ponad 500 pipsów, a przebicie tego oporu otworzy drogę do jeszcze wyższych poziomów, ale to już melodia na następne miesiące.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail:longtrader@o2.pl lub podyskutuj na moim skrawku forum:Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here