Naga MarketsWitam w moim bloku analiz widzianych oczami tradera długoterminowego, podążającego za trendem przy pomocy metody Price Action. Przepraszam, że na razie publikuję analizy tak niewielu par, ale po prostu ostatnio cierpię na deficyt czasu. Obiecuję, że sytuacje ulegnie poprawie i będę publikował analizy par mniej popularnych. Oto moje spojrzenie:Cena dobiega do ponad 2 letniej linii trendu spadkowego, choć trend spadkowy na wykresie MN da się zaobserwować, to jednak jest to trochę nazywanie na siłę, ale mniejsza o to – najważniejsze, że cena dotykała już tej linii trzykrotnie, za każdym razem cena spadała z mocnym impetem, tworząc tzw. świece momentum ponad 100 pipsowe – co dawało dość duży i szybki zarobek. Czy tak będzie i tym razem? Zobaczymy, długo nie będziemy musieli czekać, gdyż do wspomnianej linii brakuje już zaledwie 70 pipsów. Jeżeli rynek pokaże nam sygnał do spadków w okolicach tej linii, oczywiście zajmę pozycję krótką, z celem minimum do podobnej linii biegnącej jednak wzwyż, gdzie również cena odbijała już się kilkakrotnie.Na parze EUR/GBP sprawdził się mój scenariusz – cena po przełamaniu oporu, zrobiła retest i odbiła się w górę. Odbicie to jest jednak mało dynamiczne, co może sugerować, że rynek powoli staje się coraz bardziej wykupiony. Osobiście czekam, aż cena dotrze do miejsca kluczowego, zaznaczonego okręgiem, gdzie przebiega 5 letnie ograniczenie górnej krawędzi kanału spadkowego. (rysunek i głębsza analiza na forum:Gra długoterminowa i przede wszystkim w artykule:EUR/GBP – 5 letni kanał spadkowy.


Na koniec popularny kabel czyli para GBP/USD. Z punkt widzenia gracza długoterminowego istotne są obecnie tylko dwa obszary. Linia wzrostowa, została przebita, a cena zrobiła jej retest, po czym dynamicznie spadła. Teraz czekam na kolejny retest tej linii połączony z innymi czynnikami lub na sytuację, gdy ten retest nastąpi trochę później, w miejscu gdzie retest linii wzrostowej połączyłby się z piątym odbiciem od linii spadkowej. Celowo nie używam sformułowania linia trendu, gdyż dla gracza o długim horyzoncie inwestycyjnym na tej parze panuje po prostu trend boczny (mniej więcej od 2009 roku). Ale jednak linie są widoczne i cena ładnie na nie reagowała, na co liczę także i tym razem. To kluczowe dla mnie miejsce zaznaczyłem okręgiem. Preferuję drugie rozwiązanie, czyli połączenie odbicia zarówno od linii wzrostowej jak i (przede wszystkim) spadkowej.

Jeżeli masz jakieś pytania proszę napisz na adres e-mail:longtrader@o2.pl lub podyskutuj na moim skrawku forum:Gra długoterminowa

Pozdrawiam Łukasz Nowacki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here