Naga MarketsZgodnie z najnowszymi odczytami indeksu wydatków konsumpcyjnych w Stanach Zjednoczonych za grudzień (raport opublikowano o 14:30), składowe wskaźniki notowały raczej pozytywny wzrost dynamiki. Czy przełożyło się to bezpośrednio na notowania USD/CAD? Omówienie publikacji oraz obraz techniczny loonie w poniższej analizie.

Dane opublikowane przez BeA są lepsze od wyników listopadowych, jednocześnie dokonano rewizji wzrostowej rezultatów wcześniejszych. Pełny obraz publikacji na poniższym screenie:

Jeżeli chodzi o notowania USD/CAD to w momencie publikacji osuwały się o kilkanaście pipsów, ruch spadkowy był zapoczątkowany już jednak wcześniej i nie musi odnosić się bezpośrednio do publikacji makroekonomicznej, która ma raczej średnie znaczenie dla inwestorów.

USD/CAD M5 – sesja rozpoczynała się od luki spadkowej, następnie cena wzrastała na korzyść dolara, aby w przeciągu niespełna pół godziny ponownie znieść większość aprecjacji

Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się jednak wykres D1. Tutaj poniedziałek przynosi jak na razie formowanie się pin bara pod 38,2% zniesienia Fibonacciego, linią trendu rysowaną od czerwca zeszłego roku oraz luką spadkową z grudnia. Jeżeli sesja zamknie się w takiej formie, możemy otrzymać sygnał sprzedażowy:

USD/CAD D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here