Para USD PLN przeżywa właśnie mocne odreagowanie po dotarciu do ostatniego – a zarazem najważniejszego poziomu wyznaczanego z ostatniej analizy. Spadki rzędu 200 pipsów odrobiły straty podchodząc do kolejnych ważnych poziomów decydujących, czy dalsze wzrostu na parze będą mogły się utrzymać. 


Strefa 3,637 była ostatnio naszym celem dla pary USD PLN i niekwestionowanym poziomem docelowym, w którym dopiero mogła odbyć się większa korekta. Korekta jednak przerodziła się w mocny impuls na parze, przechodząc po drodze dwa następne istotne opory, potwierdzając tylko dalszą presję popytową. Do wzrostu na parze oczywiście przyczyniły się dane osłabiające dolara, jednak sama złotówka również posiada spory, dalszy potencjał wzrostowy.

Wsparcie wybroniło – czas na reakcję USD PLN

Aktualnie para po ówczesnym dotarciu do ostatniej linii obrony byków – oscyluje na poziomie 3,688. Jest to istotny poziom, z który 17 oraz 18 września został re-testowany i potwierdzony jako znaczący opór oraz podparcie sekwencji spadkowej. Dziś poziom został po raz kolejny w ciągu ostatnich 2 sesji handlowych pokonany, co wskazuje na możliwość dalszej kontynuacji wzrostów na parze.

USD PLN – wykres H4

Aktualnym targetem dla złotówki są poziomy 3,712 oraz 3,732. Co prawda poziomy są odległe, jednak biorąc pod uwagę sprzyjające warunki – jak najbardziej realne do przetestowania w ciągu najbliższych sesji. Dojście do poziomów oczekuje się do końca tygodnia. Aby taki scenariusz mógł być zrealizowany, poziom 3,675 nie powinien być ponownie przerywany. Strefa ta stanowi aktualnie podporę dla całości układu wzrostowego, i tak długo jak strefa będzie trzymać, tak długo scenariusz wzrostowy jest nadal w grze.

W przypadku przełamania sfery, oczekuje się powrotu do konsolidacji w przedziale 3,637 – 3,675, zaznaczonej na powyższym wykresie technicznym pary walutowej.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPomysły inwestycyjne – dołącz do cyklu webinarów z XTB w październiku
Następny artykuł(nie)Bezpieczne obligacje – gra warta świeczki?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here