Kontynuacja poprzedniej analizy pary ze złotówką. USD PLN dociera do celu założonego dla korekty ostatnich spadków. Czego dalej możemy oczekiwać przed danymi FED w dniu dzisiejszym? 


W ostatniej analizie wskazywałem możliwość wykonania korekty ostatnich spadków na USD PLN do poziomu 3,675, nim ponownie para wróci do spadków zapoczątkowanych w pierwszej połowie września. Tak też się stało, para dotknęła poziomu oporowego, tym samym wypełniła strukturę korekty 1:1 z ostatniego boxa over-balance. Stanowiło to dodatkowe potwierdzenie w postaci wyznaczenia potencjalnego targetu, który został wypełniony. Aktualnie para wróciła do poziomu wsparcia 3,637.

Podwójny dołek USD PLN

Na wykresie H1 wyraźnie widać utworzony double-bottom na poziomie wsparcia. Jednak, jakby nie patrzeć to już trzecie – lub czwarte jeśli wziąć pod uwagę poniedziałkowy pinbar z godziny 15:00 – podejście, a każde kolejne stanowi potencjale ryzyko przełamania poziomu. Jeśliby do tego doszło, następnym poziomem wsparcia dla wykresu zdaje się być dopiero poziom cenowy 3,616.

USDPLN – wykres H1

Obecnie oczekuje się jednak jeszcze jednego odbicia wykresu min. 50 procent ostatniego impulsu wzrostowego. Wypadałoby to na poziomie ok 3,6550 i właśnie pod to w dniu dzisiejszym można by handlować. Jeśli wykres faktycznie dotrze do wyznaczonego poziomu dla pozycji długich, wówczas dalsza wędrówka na północ powinna choć chwilowo zostać zatrzymana. Jeśli zakładając, że para USDPLN w dalszym ciągu powinna się osłabiać, target stanowiłby wówczas idealny poziom do próby dołączenia do dalszej obniżki wykresu.

Stop loss dla pozycji długich nie może przekraczać poziomu 3,6355, a więc powinien być umiejscowiony pod dołkiem z 21 września. Zysk do ryzyka wynosiłby wówczas około 3,2:1 dla pozycji długiej. Przekroczenie wsparcia automatycznie neguje dalsze scenariusze wzrostowe i na targecie stanie wówczas poziom 3,6160.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 26.09.2018
Następny artykułSaxo: Radar ryzyka G20 – Brexit, włoski budżet, wojna handlowa USA-Chiny
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here