Naga MarketsO minionym tygodniu niemieckie byki chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Spadkowy tydzień a na wykresie formacja gwiazdy wieczornej.


Miniony tydzień to pięć kolejnych sesji spadkowych ze stale rosnącym wolumenem. Wydarzeniem tygodnia były piątkowe dane z rynku pracy i interpretacja ich nie była jednoznaczna, co potwierdzają początkowe wzrosty zaraz po odczycie. W chwili obecnej gorsze odczyty z amerykańskiej gospodarki stanowią lepszą prognozę dla giełd ponieważ będą oznaczały dłuższe utrzymywanie niskich stóp procentowych przez FED.

W przyszłym tygodniu w środę oraz czwartek prezes FED przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Niewątpliwie uszy wszystkich inwestorów będą wsłuchiwały się wtedy w słowa Janet Yellen, żeby uzyskać informację na temat działań banku centralnego w najbliższych miesiącach.

Te artykuły również Cię zainteresują
DAX dla interwału D1

Przełamane zostało wsparcie w rejonie 9350 pkt, a kolejne istotne wsparcie znajduje się w rejonie 9000 pkt. Gdyby to wsparcie również zostało przebite to szansę na korektę da poziom 8900 pkt, na którym to poziomie znajduje się teraz dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym DAX porusza się od listopada 2015. Jeżeli jednak wzrostowe odbicie pojawi się w najbliższym tygodniu to dopiero wyjście ponad poziom 10100 pkt poprawi obecną fatalną technicznie sytuację na DAX.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Otwórz pozycję na DAX u brokera FXGrow. Niski spread, model STP/ECN.

DAX dla interwału W1

Na interwale tygodniowym sytuacja prezentuje się równie źle jak na dziennym. Ostatnie 3 świece czyli 3 poprzednie tygodnie stworzyły na wykresie pro spadkową formację gwiazdy wieczornej. W dodatku pogłębione zostało ostatnie i indeks znalazł się najniżej od grudnia 2014 roku. technicznie obecny układ wygląda na korektę prostą ABC i idealnym miejscem docelowym dla zakończenia obecnych spadków byłby poziom 8400 pkt. Tam wypada widoczna na wykresie równość odcinków A=B jak również istotne wsparcie jakim był dołek z 2014 roku.

tygodniowa_analiza_DAX_W1

invest

Już w najbliższą środę [10 lutego] o godzinie 18:00 zapraszamy na bezpłatny webinar: “POZNAJ TRADING HARMONICZNY OD PODSTAW”.

Nie jest wymagane posiadanie aktywnego konta u brokera.

Podczas sesji szkoleniowej omówione zostaną następujące praktyczne zagadnienia:

– Mierzenie zasięgów oraz zniesień wewnętrznych i zewnętrznych na platformie MT4
– Wskaźniki ułatwiające wyszukiwanie formacji oraz proces ich instalacji
– Praktyczne wyszukanie formacji na aktualnych wykresach giełdowych
– Wzmocnienie poziomu wsparcia/oporu przez wyszukiwanie zgrupowań zniesień

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ W DARMOWYCH WEBINARACH
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here