Naga MarketsPrzez ostatnie 9 dni aż 7 sesji zakończyło się spadkami niemieckiego indeksu DAX30. W tym okresie główny niemiecki indeks stracił już prawie 10%. Trend spadkowy potwierdza wolumen, który wyraźnie malał podczas 2 sesji wzrostowych we wspomnianym okresie. W piątek cena dotarła do poziomu fibo 50% ostatniej fali wzrostowej.

Jeżeli DAX obecnie znajduje się w fali 2 (warianty falowe jak najbardziej aktualne przedstawiłem w poprzedniej analizie) to spadki powinien zatrzymać rejon 10000 pkt – 10120 pkt czyli rejon mocnego wsparcia oraz fibo 61,8%. Gdyby poziom ten również został przebity to bardzo prawdopodobne jest, że spadki zatrzyma dopiero zniesienie fibo 78,6% znajdujące się w okolicy 9750 pkt. Trwałe zejście poniżej tego poziomu z dużym prawdopodobieństwem oznaczać będzie, że czeka nas nowy dołek na DAX.

Co nas czeka w najbliższych dniach?

Do środy czeka nas wiele zmienności i emocji na rynkach. W poniedziałek o 12:00 publiczne wystąpienie będzie miał szef EBC Mario Draghi. We wtorek ostatnie dane makro z USA przed decyzją FOMC na temat stóp procentowych. A już w środę najważniejsze wydarzenie makro tego miesiąca, a może okazać się że nawet tego roku dla rynków finansowych. O 20:00 decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, a 30 minut później konferencja prasowa szefowej FED Janet Yellen. Prawie 80% analityków oczekuje, że pierwsza od wielu lat podwyżka stóp procentowych nastąpi już w najbliższą środę. Obecny bliski zera poziom stóp utrzymywany jest od grudnia 2008 roku.

Wypróbuj tradingu na DAX u brokera FXGrow.
Pokaż swoje umiejętności na rynku i zgarnij nagrody w konkursie PIP WARS (suma nagród to aż 10000$).

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Również indeks średnich spółek MDAX będący zapleczem indeksu głównego stracił we wspomnianym okresie 7% i przebił wsparcie, które zatrzymywało spadki przez ponad 1,5 miesiąca. Jednak przypomnieć należy, że 1 grudnia MDAX poprawił swoje historyczne maksimum do czego indeksowi głównemu zabrakło ponad 1000 pkt. Dlatego też z punktu widzenia indeksu MDAX obecnie istnieje większe prawdopodobieństwo zakończenia w najbliższym czasie korekty i powrotu wzrostów na niemieckiej giełdzie.

Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here