Naga MarketsMiniony tydzień przyniósł korektę na wszystkich niemieckich indeksach. Najmocniej skorygowany został główny niemiecki indeks DAX30, a najsłabiej indeks zrzeszający spółki najmniejsze SDAX. Na wykresie DAX30 dotarł do wybitego wcześniej kanału spadkowego od góry. W chwili obecnej strona popytowa powinna już zabrać się za kupowanie, ponieważ ewentualny powrót do wnętrza kanału nie będzie dobrze wyglądał. Prawdopodobnym jest zejście DAX30 do okolic 11230 pkt. Będzie to zniesienie fibo 50% ostatniego ruchu wzrostowego. Również wolumen ostatniej tygodniowej świecy spadkowej był najniższy od początku kwietnia.

W poniedziałek rano w odbiciu na pewno nie pomoże umacniająca się para EURUSD oraz powrót większych spadków na giełdzie w Chinach. Natomiast już w środę posiedzenie FED. Rynek zawsze bardzo się cieszy, gdy otrzymuje od FED informacje, o pozostawieniu stóp na obecnych poziomach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W. Nad wykresem wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W. Nad wykresem wolumen.

Indeks spółek średnich MDAX przebył dopiero połowę drogi do wybitego wcześniej kanału spadkowego i wygląda na to, że korektę może skończyć już na zniesieniu fibo 38,2% ostatniego ruchu wzrostowego. Również na MDAX ostatnia świeca tygodniowa posiada wolumen najniższy od kwietnia.

Wykres MDAX dla interwału 1D.
Wykres MDAX dla interwału 1D.

Zupełnie odmienna jest sytuacja na pozostałych niemieckich indeksach. Indeks technologiczny TECDAX w miniony poniedziałek osiągnął swoje 14-letnie maksimum, a korekta z całego tygodnia zdołała znieść raptem jedną świecę wzrostową.

Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.

Indeks spółek najmniejszych w zeszłym tygodniu osiągnął swoje historyczne maksimum. Po wybiciu z konsolidacji obecnie powinien pojawić się re-test okolic 9000 pkt. i powrót do wzrostów.

Wykres indeksu SDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu SDAX dla interwału 1D.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here