Naga MarketsSpełnia się czarny scenariusz, który wskazuję od miesiąca dla DAX’a. Odreagowanie trwa już miesiąc i wśród inwestorów jest powszechne przekonanie o nadchodzących wzrostach. A zazwyczaj jest tak, że dopiero gdy ostatni byk zwątpi we wzrosty to się one rozpoczną.

Na początku wykres godzinowy DAX FUTURE.

Najbliższym wsparciem, są okolice 9880 pkt, po jego przebiciu kolejne wsparcie to okolice 9780 pkt. A kolejnym bardzo istotnym wsparciem będą okolice 9400 pkt. w tym miejscu znajduje się 4-letnia linia trendu wzrostowego oraz lekko poniżej minimum z sierpnia tego roku. To jest rejon który byki będą próbowały bronić grając przy tym pod formację podwójnego dna. Jeżeli byki spróbują kontrować to najbliższym oporem będzie 9970 pkt, kolejnym rejon 10050-10080 pkt, aż w końcu mocny opór na poziomie 10330 pkt. (zaznaczyłem wszystkie rejony na poniższym wykresie H1).

Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału H4.

DAX na interwale dziennym wygląda kiepsko dla popytu. Odreagowanie, które miało cechy zarówno flagi jak i chorągiewki wygląda na zakończone (flaga linie cieńsze, chorągiewka pogrubiona). Piątkowa świeca podparta została potężnym wolumenem i pomimo tego, że przy rozliczeniu kontraktów wolumen zawsze jest większy to całość wygląda mocno podażowo. Może po prostu jak coś wygląda jak pies i szczeka jak pies to jest psem.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Na interwale tygodniowym DAX’a widać ukończoną elliottowską wzrostową 5-tkę i obecnie jesteśmy w fazie jej korygowania. Na razie linia trendu wytrzymała, ale jeżeli wsparcie w okolicy 9400 nie wytrzyma naporu to testowany powinien być dołek z zeszłego roku.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.

Polecam wypróbowanie brokera FXGrow. Egzekucja zleceń w modelu STP/ECN czyli broker nie jest stroną handlu. Broker oferuje konto DEMO, micro loty na DAX oraz dwie platformy MT4 i Netstation, która jest obsługiwana przez przeglądarkę..

Pozostałe niemieckie indeksy MDAX i TECDAX wyglądają dużo bardziej optymistycznie. Indeks MDAX wrócił do wnętrza flagi po fałszywym wybiciu w dół przy ogromnym wolumenie, a TECDAX zupełnie nie zwracając uwagi na swoich większych braci rośnie sobie w najlepsze zbliżając się do tegorocznych maksimów. Niestety ostatnio nie widać już korelacji jaka pojawiała się wcześniej gdzie indeks spółek średnich wyprzedzał późniejsze zachowanie indeksu głównego.

Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału D1.

Więcej o DAX m.in. dyskusja inwestorów na www.worldtrader.pl


FX_GROW_logo_200x250Tę analizę zasponsorował dla Państwa broker FxGrow – buduj swój kapitał z FxGrow na rachunkach ECN, ECN Plus oraz SWAP Free, które cechują wyjątkowo niskie spready, atrakcyjne platformy do wyboru oraz depozyt minimalny $100 i $1000.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here