Naga MarketsNa DAX’ie tydzień zakończył się spadkami, chociaż na wykresie tygodniowym DAX30 pozostał długi dolny cień. Świeca z poprzedniego tygodnia nie została przekroczona ani w dół ani w górę, a poprzednie świece tygodniowe wskazywały na trend spadkowy (niższe szczyty i niższe dołki). Obecną sytuację najprościej rozegrać inwestycyjnie w taki sposób, że decyzja o kupnie lub sprzedaży nastąpi dopiero po wyjściu z zakresu świecy sprzed dwóch tygodni (na wykresie te poziomy zaznaczyłem przerywanymi liniami).

Za wzrostami przemawia obecnie utrzymywanie się indeksów amerykańskich na szczycie oraz próba bicia przez nie nowych rekordów, niepokoi za to słabość tego ruchu ponieważ obecny poziom 2100pkt dla S&P500 utrzymuje się już dłuższy czas. W krótkim terminie za wzrosty bądź spadki będzie odpowiadała również para EURUSD. Na DAX’ie tygodniowym bardzo wyprzedany jest wskaźnik DTOSC tygodniowy. Patrząc wstecz na wykres w większości udawało mu się wskazywać ruch. Nawet w trendzie spadkowym potrafił wskazać moment wzrostowej korekty. Poniżej przedstawię wszystkie niemieckie indeksy i łatwo zauważyć, że DAX30 wygląda obecnie najsłabiej co przemawia za powrotem DAX’a do wzrostów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1W.

Na pozostałych niemieckich indeksach MDAX na interwale tygodniowym zrobił gwiazdę doji. Nie jest ta świeca podparta dużym wolumenem, ale w połączeniu ze świecą jeszcze wcześniejszą i jej wolumenem wrażenie pozostało bycze. Na wykresie MDAX widać również idealny test linii trendu biegnącej od października 2014 roku oraz wskaźnik DTOSC tygodniowy, który dał sygnał kupna.

Wykres indeksu MDAX dla interwału 1W.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1W.

Dobrze w minionym tygodniu poradził sobie również indeks małych spółek SDAX, który w ciągu dwóch tygodni praktycznie odrobił mocną tygodniową świecę spadkową z końca kwietnia. Na wykresie dziennym jedna świeca wyszła poniżej linii trendu biegnącej od dołka z października 2014 roku, ale jak widać strona popytowa szybko tą sytuację naprawiła.

Wykres indeksu SDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu SDAX dla interwału 1D.

Jeszcze indeks spółek technologicznych TECDAX, który znajduje się w okolicy maksimów z kwietnia 2015 roku i od dwóch miesięcy porusza się we fladze.

Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.
Wykres indeksu TECDAX dla interwału 1D.

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here