Naga MarketsMiniony tydzień na niemieckich indeksach był to czwarty pod rząd tydzień spadkowy. Do zakończenia trzeciego kwartału zostały już tylko 3 dni co teoretycznie powinno wspierać byki. Strona popytowa dodatkowo będzie widzieć swoją szansę w formacji podwójnego dna oraz dosyć długim dolnym cieniu widocznym na interwale tygodniowym. Również obroniona został wzrostowa linia trendu biegnącą od 2011 roku, chociaż odbicie już nie było tak efektowne jak to z sierpnia tego roku.

Z drugiej strony podaż jest obecnie wspierana przez wolumen. Każda dzienna świeca wzrostowa w okresie ostatnich dwóch tygodni posiadała niższy wolumen niż świeca spadkowa. Jak wiadomo wolumen wskazuje inwestorom kierunek, w jakim płynie kapitał, co obecnie wskazuje na scenariusz pogłębienia dołków. Również fale Elliotta wskazują, że obecne spadki mogą jeszcze nie być zakończone. Impuls wzrostowy został zakończony i obecny spadek, który trwa od kwietnia 2015 roku zniósł 38.2% wartości. Zgodnie z teorią fal impuls wzrostowy często jest korygowany do fali 4 co powinno dać zasięg spadków w rejon fibo 50% 8800 pkt – fibo 61,8% 7900 pkt. Idealnie w tej okolicy pasuje zeszłoroczne minimum czyli 8300 pkt i uważam, że spadki mają szansę tam dotrzeć zanim wróci nowa fala wzrostów.

Wypróbuj handel na DAX z FX GROW. Natychmiastowa egzekucja zleceń w modelu STP, ultra niskie spready, ochrona przed ujemnym saldem na koncie, wydłużone godziny handlu (DE30CASH), możliwość zawierania transakcji w mikrolotach.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Lepiej od głównego niemieckiego indeksu wygląda jego mniejszy brat MDAX czyli indeks grupujący 50 spółek średnich. Tutaj również impuls wzrostowy został ukończony, a spadki jak na razie zniosły tylko 23.6% całego ruchu wzrostowego trwającego od 2011 roku. Optymizm kupujących również na MDAX-ie może być zbyt duży. Po fali wzrostów rynkowi należy się korekta i możliwe, że niedźwiedzie nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.
Wykres indeksu MDAX dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here