Naga MarketsMiniony tydzień był bardzo udany zarówno dla DAX jak i S&P500. Obydwa indeksy zakończyły tydzień na wysokich poziomach. W przypadku S&P500 w rejonie 2080 pkt indeks nie był od grudnia 2015 roku. Natomiast w przypadku niemieckiego indeksu DAX, który zakończył na poziomie 10050 pkt cena już wcześniej ocierała się o rejon 10100 pkt w marcu 2016, jednak poprzednio w bieżącym roku nie udało się popytowi rozpocząć weekendu powyżej poziomu 10000 pkt. W najbliższym tygodniu nareszcie czekają nas istotne dane makroekonomiczne. We wtorek oraz środę poznamy dane z rynku nieruchomości USA natomiast w czwartek poznamy decyzję EBC dotyczącą stóp procentowych albo nawet dalszego luzowania polityki pieniężnej. Po posiedzenie odbędzie się konferencja prasowa szefa EBC Mario Draghiego. W czwartek należy być przygotowanym na dużą zmienność zwłaszcza na EURUSD, ale i indeksy powinny to odczuć.

Otwórz pozycję na indeksach DAX lub S&P500 na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Te artykuły również Cię zainteresują
S&P500

Wsparcie na poziomie 2040 pkt zatrzymało spadki i indeks znalazł się w rejonie 3,5 miesięcznego maksimum. Negatywnie na wykresie wygląda czwartkowa świeca typu doji, jednak nie przykładałbym zbyt dużej wagi do niej, a większej reakcji podaży raczej należy spodziewać się trochę wyżej w rejonie 2100 pkt. Warto zauważyć również, że ciągle trwa sezon publikacji wyników spółek amerykańskich i przed nami jeszcze wyniki m.in.: PepsiCo, Goldman Sachs, Intel, General Electric. Zwyczajowo amerykańska giełda dobrze radzi sobie w okresie publikacji wyników swoich spółek. Na wykresie najbliższe wsparcie dla S&P500 to 2075 pkt, a opór to wskazany wyżej poziom 2100 pkt. Na tym ostatnim na pewno pojawi się mocniejsza reakcja podaży.

Wykres S&P500 dla interwału D1.
Wykres S&P500 dla interwału D1.

DAX

Niemiecki indeks na 1,5 miesiąca utknął pomiędzy poziomami 9500 pkt – 10100 pkt. Jak na razie ani jedna ani druga strona nie, są w stanie pokonać tej konsolidacji. Natomiast już w rozpoczynającym się tygodniu pojawi się szansa przed popytem na wyjście ze wskazanej konsolidacji górą. Gdyby wskazany poziom został przełamany to kolejny istotny opór znajduje się na poziomie 10500 pkt, gdzie przed wzrostami bronić będzie 200 punktowa luka bessy z grudnia 2015 roku. Czy faktycznie uda się wyjść popytowi ze wskazanej konsolidacji górą, w dużej mierze będzie to zależało od kondycji amerykańskiej giełdy. Drugim czynnikiem, który wpływa na DAX jest EURUSD. Ewentualne wzrosty EURUSD źle wpływają na kondycję niemieckich byków, jednak jak na razie poziom 1.1490 jest tam bezpieczny (o czym przeczytać można w analizie z piątku). Jeżeli DAX zakończy dzień powyżej poziomu 10100 pkt będzie to pierwszym pozytywnym sygnałem, że wzrosty będą kontynuowane a kolejny przystanek jest dopiero na 10500 pkt.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here