Naga MarketsPoprzednia analiza tygodniowa była dosyć zyskowna, dla osób które otwierały pod nią pozycje długie. Dla S&P500 wskazałem, że indeks przetestuje opór na 2100 pkt po czym powinno pojawić się odbicie. Natomiast dla niemieckiego DAX wskazałem poziom 10500 pkt, do którego wzrosty powinny dojść po przebiciu wcześniejszego oporu na 10100 pkt. Tak też się stało z tym wyjątkiem, że DAX na kontraktach przetestował 10500 pkt, natomiast na rynku kasowym zabrakło 25 pkt do tego poziomu, co może oznaczać, że nastąpi jeszcze jedna próba dojścia w ten rejon.

Już w najbliższą środę poznamy decyzję FED dotyczącą stóp procentowych. Rynek przygotowany jest na to, że podwyżki nie będzie. Po opublikowaniu decyzji nie odbędzie się konferencja prasowa szefowej FED. Pomimo tego, zwiększonej zmienności na EURUSD oraz na indeksach i tak należy się spodziewać. A osobiście uważam, że będzie to świetny pretekst do rozpoczęcia korekty. Oba opisywane indeksy dotarły do istotnych oporów, więc nie należy liczyć na ich szybkie sforsowanie szczególnie bez wcześniejszej korekty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks S&P500

Interwał D1

W minionym tygodniu S&P500 przetestował w końcu opór w rejonie 2100 pkt. Zgodnie z oczekiwaniami przełamanie tego poziomu nie powiodło się i tydzień zakończył się na poziomie 2091 pkt. Wprawdzie nie jest to zły wynik i daje szanse na ponowienie prób ataku przez byki już na początku nowego tygodnia. Jednak istotność tego oporu w połączeniu z faktem, że od połowy lutego indeks rośnie bez żadnej większej korekty powinien pokrzyżować plany popytu. Najbliższe wsparcia znajdują się na poziomach 2080 pkt oraz w rejonie 2040 pkt – 2020 pkt. Niestety kiepską wróżbę dla popytu wskazuje spadkowa formacja gwiazdy wieczornej, którą zaznaczyłem na poniższym wykresie.

Wykres indeksu SP500 dla interwału D1.
Wykres indeksu SP500 dla interwału D1.

Interwał W1

Na interwale tygodniowym od połowy lutego kolejne świeczki mają wyższe szczyty i wyższe dołki. Świadczy to bardzo dobrze o obecnej sile amerykańskich byków. Jednak prawdziwy problem dla popytu widać już na horyzoncie. Od dwóch lat wsparciem dla popytu jest rejon 1820 pkt, który jak na razie cały czas skutecznie zatrzymywał zapędy podaży. Po drugiej stronie poziomem, na którym podaż rozdaje karty jest 2130 pkt. Wszystkie próby jego przełamania jakie miały miejsce w 2015 roku nie powiodły się. Jeżeli zatem, popyt przełamie opór na 2100 pkt to byczy rajd powinien zakończyć się bardzo szybko bo właśnie w rejonie 2130 pkt.

Wykres indeksu SP500 dla interwału W1.
Wykres indeksu SP500 dla interwału W1.

Otwórz pozycję na indeksach DAX lub S&P500 na rachunku brokera XTB.  X-Trade Brokers DM S.A. został najlepszym polskim brokerem 2015 według FXCuffs.

Indeks DAX

Interwał D1

Zgodnie z oczekiwaniami, DAX nie zdołał pokonać poziomu 10500 pkt. Jak widać na poniższym wykresie rejon 10500 pkt – 10750 pkt stanowi luka bessy z 4 stycznia. Tak duże luki mają to do siebie, że są mocniejsze niż zwykły opór. A zaraz ponad wskazaną luką w rejonie około 10800 pkt znajduje się górne ograniczeniu kanału spadkowego, który dokładnie wskazałem na wykresie W1. Obecną sytuację można podsumować jednym zdaniem: łatwo już było, a teraz bez większej korekty albo dłuższej konsolidacji popyt będzie miał bardzo duży problem z przełamaniem wskazanych oporów.

Wykres indeksu DAX dla interwału D1.
Wykres indeksu DAX dla interwału D1.

Interwał W1

Ostatnie dwie wzrostowe świece wyglądają bardzo zachęcająco na interwale tygodniowym DAX. Niestety DAX na razie nie zdołał pokonać istotnego oporu na 10500 pkt, jednak jeżeli nawet taki ruch powiedzie się już około 300 pkt wyżej widać górne ograniczenie kanału spadkowego, wewnątrz którego indeks porusza się od roku. Warto jednak zerknąć również na wolumen. Nie jest on może jakiś wyjątkowo mały jednak widać, że wzrosty następują raczej przy cofaniu się podaży niż przy włączeniu się dużego popytu “do gry”.

Wykres indeksu DAX dla interwału W1.
Wykres indeksu DAX dla interwału W1.

Zapraszamy w dniu 28 maja na seminarium FOREX w Katowicach. Seminarium poprowadzi ekspert od price action Marcin Wenus.

Liczba miejsc jest ograniczona dlatego zachęcamy do zarejestrowania się już dziś.

WEZMĘ UDZIAŁ
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here