Naga MarketsAnaliza techniczna to sztuka, uważa Grzegorz Moskwa ekspert Ichimoku
Grzegorz Moskwa

Osoby twierdzące, że analiza techniczna (AT) nie działa, nie były w stanie odpowiednio jej zgłębić, uważa Grzegorz Moskwa będący jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych w Polsce ekspertów japońskiej metodologii inwestowania Ichimoku Kinko Hyo. Jego zdaniem AT w formie zaproponowanej przez inwestorów z Kraju Kwitnącej Wiśni jest o wiele bliżej do sztuki, a nie nauki samej w sobie. Więcej na ten temat w nagraniu z konferencji XTB Trading Masterclass Online, podczas której Grzegorz Moskwa był jednym z prelegentów.

  • Strategia Ichimoku korzysta ze zmodyfikowanego wykresu świecowego wzbogaconego o pięć podstawowych linii Ichimoku(średnie ruchome)
  • Podstawowym elementem analizy wykresu w Ichimoku jest tzw. chmura (z japońskiego kumo) czyli obszar pomiędzy dwoma głównymi średnimi (Senkou Span A i B)
  • Zdaniem Grzegorza Moskwy rozgrywanie trendów w oparciu o Ichimoku jest jednym z najlepszych rozwiązań tradingowych

Te artykuły również Cię zainteresują
Ichimoku Kinko Hyo oczami Grzegorza Moskwy

Grzegorz Moskwa rynkami zajmuje się od 2006 roku. W 2007 r. poznał Ichimoku i od tego czasu była to podstawa jego tradingu. W 2012 opublikował e-booka FxIchimoku, który omawia strategię opartą o indykator Ichimoku. Z kolei w 2015 r. wydał kurs „Advanced Ichimoku”, gdzie przedstawił cały system Ichimoku. Od połowy 2015 roku współpracuje z portalem VisionForex, który jest poświęcony ekonomii i inwestowaniu.

– Zacząłem zupełnie przypadkiem. Po bolesnej utracie 1000 USD postanowiłem, że odzyskam te pieniądze i to z nawiązką. Na jednym z for trafiłem na użytkownika, który zainteresował mnie działalnością „Sarmata”, był to Rosjanin, który osiągał świetne wyniki korzystając z Ichimoku. W zaledwie 5 miesięcy zwiększył swój kapitał z 1200 USD do 100 000 USD! Bardzo to do mnie przemówiło i zdecydowałem poświęcić tej metodzie swój czasmówił Grzegorz Moskwa w rozmowie z Comparic.pl w listopadzie 2020 r.

ODBIERZ NAGRANIA WYKŁADÓW Z XTB TRADING MASTERCLASS

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here