Naga MarketsSpółka ADIDAS jest obecnie w korekcie. Od października 2014 roku do maja 2015 urosła niespełna 50% przy czym do historycznego maksimum zabrakło +13 euro (maksimum ustanowione zostało w styczniu 2014 roku na poziomie 89,55euro). Maksimum z bieżącego roku to poziom 76,44 euro za akcję. Obecne spadki, są korektą ruchu wzrostowego liczonego od stycznia 2015 roku. Podczas piątkowego zamknięcia cena akcji testowała minimum, które 7 maja spowodowało powrót do wzrostów. W piątek już tak silnej reakcji popytu na ten poziom nie było. Jednak wspomniane minimum nadal utrzymuje cenę przed głębszym spadkiem.

Kurs akcji obecnie przełamał linię trendu wzrostowego i wartość jednej akcji obniżyła się o ponad 6 euro w stosunku do majowego szczytu. Spadki przebiły już poziom fibo 23,6% i wydaje się, że będą zmierzały do przetestowania poziomu fibo 38,2%, który znajduje się na poziomie 67,32 euro za akcję. Wskaźnik MACD dla interwału dziennego wskazuje spadki, a dla interwału tygodniowego po raz pierwszy od października 2014 roku wskazał spadki w minionym tygodniu.


Z najnowszych wiadomości ze spółki Adidas, która jest jednym z głównych sponsorów piłkarskich, wspiera zarówno FIFĘ jak i UEFĘ w serwisach można znaleźć oświadczenie, że przyjęła z zadowoleniem informację o rezygnacji szefa FIFA Sepa Blattera. Ostatnie ważne informacje na temat tej spółki, są z 5 maja i informują o tym, że dzięki słabości wspólnej waluty sprzedaż produktów Adidas wzrosła w okresie sprawozdawczym o 17,3% wobec prognozowanego wzrostu sprzedaży na poziomie 12%.


Obecna korekta jak na razie jest stosunkowo płytka i poprawa sentymenty na niemieckim DAX (np. na skutek zbliżającego się rozliczenia czerwcowej serii kontraktów) powinna spowodować dynamiczne odbicie.

Wykres akcji ADIDAS dla interwału 1D.
Wykres akcji ADIDAS dla interwału 1D.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here