Naga MarketsPortal Comparic.pl oraz Fundacja FxCuffs mają ogromną przyjemność poinformować, że zostały oficjalnymi patronami kolejnej książki wydawnictwa Maklerska.pl. Mowa tutaj o pozycji autorstwa John’a J. Murphy’ego, zatytułowanej „Analiza Techniczna Rynków Finansowych”


“Analiza Techniczna” John’a Murphy’ego to swoista biblia analizy technicznej, w której na blisko 450 stronach autor przedstawia całościowe podejście do analizy wykresu. Już na samym wstępie jesteśmy informowani, że aby móc dokładnie zrozumieć pozostałe rozdziały oraz kompleksowe podejście do analizy technicznej niezbędne jest uświadomienie sobie, że:

 1. Rynek dyskontuje wszystko.
 2. Ceny podlegają trendom.
 3. Historia się powtarza.

Zwolennik analizy technicznej uważa, że wszystkie czynniki, które mogą oddziaływać na rynkową cenę towaru w kontrakcie terminowym – fundamentalne, polityczne, psychologiczne bądź jeszcze inne – znajdują pełne odbicie w cenie tego towaru. Z założenia tego wynika zatem, że badanie zachowań cen jest podejściem całkowicie samowystarczalnym. 

Autor uważa, że twierdzenie to może wydawać się aroganckim roszczeniem, ale jeśli poświęci się nieco czasu na jego zrozumienie, trudno będzie się z nim nie zgodzić.

„Analiza Techniczna Rynków Finansowych” John’a J. Murphy’ego to nie tylko teoria, ale też i praktyczne podejście do inwestowania. Z tej pozycji dowiesz się nie tylko jak analizować wykresy, badać trend czy odczytywać formacje cenowe. Nauczysz się również w jaki sposób analizować wolumen, jak interpretować fale Elliotta i z jakich oscylatorów i wskaźników analizy technicznej najlepiej korzystać. Wszystko to poparte praktycznymi przykładami, które możemy zastosować od razu, jeżeli tylko mamy otwarty komputer z włączoną platformą transakcyjną.

Marcin Wenus, Redaktor Naczelny Comparic.pl

Biorąc pod uwagę objętość tej pozycji oraz ilość poruszanych w niej tematów śmiało można stwierdzić, że jest to lektura obowiązkowa dla osób, które swoje decyzje inwestycyjne podejmują właśnie na podstawie analizy wykresu. Książka to powinna znaleźć się w domowej biblioteczce każdego tradera i niewątpliwie może być ona idealnym źródłem wiedzy nie tylko dla osób, które swoją przygodę z inwestowaniem dopiero rozpoczynają ale również dla osób, które z rynkami finansowymi związane są od dłuższego czasu.

Książka ta podzielona jest na 22 główne rozdziały podzielone na liczne podrozdziały, z których po kolei poznajemy:

 1. Filozofię analizy technicznej.
 2. Teorię DOWA.
 3. Tworzenie wykresów.
 4. Podstawowe pojęcia analizy trendu.
 5. Podstawowe formacje zapowiadające odwrócenie trendu.
 6. Podstawowe formacje zapowiadające kontynuację trendu.
 7. Wolumen i liczbę otwartych kontraktów.
 8. Wykresy długoterminowe.
 9. Średnie kroczące.
 10. Oscylatory i opinie większości.
 11. Wykresy punktowo-symboliczne.
 12. Świece Japońskie.
 13. Teorię Elliott’a.
 14. Cykle.
 15. Komputery i systemy transakcyjne.
 16. Zasady zaradzania pieniędzmi i taktyka zawierania transakcji.
 17. Rynki akcji a rynki terminowe. Analiza międzynarodowa.
 18. Wskaźniki rynku akcji.
 19. Listę najważniejszych kwestii.
 20. Zaawansowane wskaźniki techniczne.
 21. Profil rynku.
 22. Tworzenie systemu transakcyjnego.

O Autorze

John J. Murphy zajmuje się analizą techniczną od trzydziestu lat. Był dyrektorem zespołu Futures Technical Research i starszym doradcą w Merrill Lunch. Przez siedem lat współpracował jako analityk z telewizją CNBC. Jest autorem trzech książek, w tym “Analizy technicznej”, poprzedniczki tej książki. 

Zobacz również biografię John’a J. Murphy’ego oraz jego rady i pogląd na rynek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDywidenda = zysk? Gorszy czas na GPW? Ale lepszy dla Portfela Dywidendowego?
Następny artykułWindsor Brokers wprowadził walutę bazową PLN.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here