Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od pewnego czasu wzrostów, kurs dotarł w okolice technicznego oporu, gdzie w dniu dzisejszym pojawiła się już pierwsza (póki co niewielka) reakcja podażowa. Mimo to, wydawać by się mogło, że kurs utrzyma się obecnym rejonie do czasu ogłoszenia zaplanowanego na jutro głosowania w brytyjskim parlemencie. W chwili obecnej, raczej mało prawdopodobne wydaje się jednak, by obecna forma umowy dot. Brexitu miała zostać zaakceptowana. Wiele wskazuje bowiem na porażkę Theresy May, gdyż członkowie jej własnej partii oraz Demokratycznej Partii Unionistów jasno deklarują chęć głosowania przeciwko. Jeśli parlament odrzuci propozycję, najprawdopodobniej rozegra się scenariusz „no-deal”.

Opinie na temat możliwego wpływu na kurs funta szterlinga są tu jednak dość mocno podzielone. Jak informowałem już wcześniej, mediana szacunków wynikających z sondażu przeprowadzonego przez Bloomberga wskazuje, że kurs powinien zyskać w najbliższym czasie i umocniś się nawet do 1,30 USD. Zgoła odmienne zdanie przentują natomiast analitycy Westpac Banking Corp, którzy uważają, iż nawet najkorzystniejszy wynik Brexitu będzie w praktyce gorszy on pozostania we wspólnocie. Ich zdaniem, do końca marca br. kurs funta osunie się o ponad 3% do 1,24 USD.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

AUDCHF

W okolicy technicznego oporu znajduje się także kurs pary walutowej AUDCHF. W tym przypadku dostrzec można dziś zdecydowaniee większą reakcję podażowa. W proaktyce mogłaby ona nawet sygnalizować potencjalne odrzucenie obecnie testowanej strefy. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Kurs pary walutowej AUDCHF
AUDCHF Daily

EURJPY

Pro-spadkowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary EURJPY, której kurs przetestował i odrzucił w ubiegłym tygodniu dośc istotny opór w okolicy poziomu 125.10. Jeżeli zatem obecna tendencja spadkowa będzie kontynuowana, kurs mógłby osunąć się nawet w okolice 120.80

Kurs pary walutowej EURJPY
EURJPY Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułXTB: Odbierz pakiet książek inwestycyjnych i weź udział w kursie giełdowym
Następny artykułSpowolnienie w strefie euro, brak rozwiązania ws. Brexitu – komentuje Nordea Markets
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here