Naga MarketsPrzegląd najciekawszych okazji inwestycyjnych to codzienny cykl analiz tworzony pod patronatem brokera Tickmill, w którym każdego dnia prezentujemy najciekawsze możliwe setupy inwestycyjne technikami Price Action.


EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że w skutek trwających od 8 marca br. wzrostów kurs euro umocnił się wobec dolara amerykańskiego o 1,63%. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy kolejnego testu linii tendencji spadkowej (żółta strefa). Biorąc jednak pod uwagę, że dotychczas opór ten pozostaje niepokonany, niewykluczone, że i tym razem w jego okolicy pojawi się większa reakcja podażowa. Gdyby tak się stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

GBPUSD

W okolicy technicznego oporu znajduje się także kurs funta (GBP). W tym przypadku, pomimo pojawienia się już pierwszych reakcji podażowych, kupujący w dalszym ciągu walczą o pokonanie tej strefy. Gdyby to im się udało, kurs funta mógłby umocnić się względem dolara amerykańskiego nawet w rejon 1,3580.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

NZDUSD

Niezwykle interesująco wygląda również obecna sytuacja techniczna na notowaniach pary walutowej NZDUSD, gdzie dostrzec możemy tworzącą się od dłuższego czasu formację trójkąta równoramiennego. Biorąc pod uwagę niedawne odrzucenie linii tendencji wzrostowej będącej dolnym ograniczeniem tej formacji oraz trwające od tego czasu wzrosty, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji spadkowej będącej górnym ograniczeniem trójkąta. Jeżeli jednak opór ten po raz kolejny zostanie odrzucony, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCitygroup zdradza szczegóły Citycoin i JPMorgan Coin
Następny artykułJeden udany flip to roczna pensja – Orzechowski dla Comparic24.TV
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here